PL: Jastrzębski bez punktów z Projektem

Jastrzębski po 11 dniach przerwy, w meczu 24 kolejki podejmował u siebie Projekt Warszawa, który ma na koncie serię zwycięstw i od momentu zmiany trenera, pnie się w górę, zajmując obecnie 5 miejsce w ligowej tabeli. Pierwszy mecz tych drużyn zakończył się triumfem Jastrzębskiego 3:1. Jak było w rewanżu?

Projekt od początku pokazał się dobrze w ataku, Jastrzębski oddał dwa oczka po błędach, a gdy Szalpuk punktował serwisem był stan 3:8. Skutecznie rozpoczął w ataku spotkanie Szalpuk, co pozwalało gościom na utrzymywanie przewagi – 8:14. Obie drużyny psuły sporo zagrywek, przez co poziom tego seta nie był wysoki – 14:22. Projekt pewnie poszedł po swoje, wygrywając seta do 18.

Drugiego seta Jastrzębski rozpoczął z Tervaporttim na rozegraniu. Od początku lepiej wyglądał atak miejscowych, co spowodowało zaciętą walkę. Wykorzystana kontra miejscowych, as Macyry i prowadzenie miał Jastrzębski, po chwili asa dołożył Boyer, co dało wynik 14:11. “Zaskoczył” jastrzębianom blok, którego brakowało w poprzednim secie. Wicemistrzowie Polski kontrolowali wynik od połowy partii, doprowadzając do wyrównania w meczu. Seta zakończył Fornal kontratakiem.

Boyer zza linii 9 metra mocno otworzył trzecią partię – 4:1. Grę projektu w ataku trzymał Szalpuk, kończąc większość piłek, a dokładając asa serwisowego doprowadził do remisu po 8. Tillie pocelował serwisem Fornala, co odwróciło wynik na korzyść gości – 11:13. Ponownie gra toczyła się cios za cios – 18:21. W końcówce Fornal asem dał punkt kontaktowy, przez co emocje sięgały zenitu – 21:22. Partię zakończył Szalpuk w polu serwisowym, co dało już jedno meczowe oczko stołecznym – 21:25.

Kolejny set i kolejna walka od pierwszej piłki – 11:10. Emocji nie brakowało, a również nie pojawiały się błędy, przez co set był grany na wysokim poziomie – 16:15. Projekt odwrócił wynik w końcowej fazie, a po kontrataku środkiem Nowakowskiego był już stan 18:21. Dobra gra obronna Projektu i skuteczność Szalpuka pozwoliły gościom na zwycięstwo nie tylko w tym secie, ale i całym meczu za niezmiernie ważne 3 punkty. Spotkanie zakończył Szalpuk, zdecydowany lider stołecznych.

Jastrzębski Węgiel – Projekt Warszawa 1:3 (18:25, 25:17, 21:25, 22:25)

Jastrzębski: Toniutti, Boyer, Gladyr, Clevenot, Fornal, Macyra, Popiwczak (L) oraz Hadrava, Tervaportti, Szymura
Projekt: Kowalczyk, Firlej, Tillie, Nowakowski, Szalpuk, Weber, Wojtaszek (L) oraz Grobelny, Klapwijk