PL: Szybko i jednostronnie w Zawierciu

24 kolejka PlusLigi w Zawierciu okazała się szybka, łatwa i przyjemna dla gospodarzy. Jednostronne widowisko rozegrał Auron ze Stalą.

Aluron CMC Warta Zawiercie, która ostatnio miała nieco gorszy okres, udowodniła w meczu 24 kolejki PlusLigi swoją wartość i przede wszystkim skuteczność. Przekonali się o tym siatkarze Stali Nysa, którzy po słabym meczu szybko skierowali się do szatni, przegrywając w trzech setach. podopieczni trenera Plińskiego nie mieli punktu zaczepienia w tym spotkaniu. Trener Nysy rotował składem, jednak nie przynosiło to efektów. Jego podopieczni grali po prostu słabo. Po stronie zawiercian funkcjonował każdy element, a największa różnica była w bloku oraz skuteczności ataku. Na uwagę zasługuje MVP, którym został Kwolek, grający w ataku na 100% skuteczności! Kwolek skończył 10 ataków, dołożył też 2 asy serwisowe.

Aluron wygrywając za trzy punkty awansował na pozycję wicelidera tabeli, wyprzedzając o 1 punkt Jastrzębski i tracąc 3 punkty do Resovii.

Aluron CMC Warta Zawiercie – PSG Stal Nysa 3:0 (25:19, 25:17, 25:15)

Zawiercie: Kwolek, Zniszczoł Konarski, Tavares, Szalacha, Kovacevic, Danani (L) oraz Waliński, Łaba, Kalembka
Nysa: Jankowski, Gierżot, Ben Tara, Zerba, Zhukouski, Kwasowski, Dembiec (L) oraz Biniek (L), El Graoui, Buszek, Kramczyński, Miyaura, Abramowicz, Szczurek