PreZero GP PLS – dzień 1

W czwartkowy poranek rusza trzecia edycja plażowego turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. W turnieju bierze udział 16 drużyn, a na piaszczystych boiskach można zobaczyć wielu utytułowanych siatkarzy, znanych kibicom z halowych rozgrywek PlusLigi, czy reprezentacji Polski. Oto co działo się pierwszego dnia krakowskiego turnieju…

Cuprum Lubin – Projekt Warszawa 1:2 (25:23, 22:25, 8:15)
Pierwszym meczem, było starcie Cuprum Lubin z Projektem Warszawa. Mecz od pierwszych piłek był zacięty. Dobra gra na siatce Lubina, dobre zagrywki Lorenca, a w odpowiedzi skuteczne bloki ekipy z Warszawy. Stołeczni rozkręcali się z akcji na akcję, przez co już na otwarcie turnieju, o losach meczu decydował tie-break. Ostatecznie z wygranej cieszył się Projekt.

Trefl Royal Seafood Gdańsk – LUK Lublin 0:2 (15:25, 19:25)
Gdańszczanie na turniej w Krakowie wybrali się bardzo odmłodzonym składem, o czym najlepiej świadczy udział syna Wojciecha Grzyba, wicemistrza świata z 2006 r. – Michała, który w wieku zaledwie 17 lat gra w składzie Trefla. Zgodnie z przewidywaniami LUK nie dał sobie na odebranie zwycięstwa, kontrolując grę od początku do końca meczu.

Ślepsk Malow Suwałki – PGE Skra Bełchatów 2:1 (25:19, 23:25, 15:10)
Kolejnym meczem było starcie Suwałk z Bełchatowem. O ile w pierwszym secie od początku Ślepsk wiódł prym, o tyle w drugiej partii pozwolili rywalom “dogonić” wynik, a końcówkę Skra rozstrzygnęła na swoją korzyść, przez co kibice oglądali kolejny tie-break tego dnia. Decydującego seta Ślepsk, z Czunkiewiczem na czele, szybko zbudowali przewagę i mimo starań rywali, nie oddali prowadzenia, odnotowując wygraną w całym meczu 2:1.

GKS Katowice – Cerrad Enea Czarni Radom 2:0 (25:17, 25:22)
Pierwsza partia była rozgrywana od początku pod dyktando GKS-u, nieco więcej walki było w drugim secie. Wówczas Katowice pozwoliły rywalom na doprowadzenie do stanu 18:18, przez co końcówka dostarczyła więcej emocji. Ostatecznie górą była GieKSa.

Indykpol AZS Olsztyn – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:2 (18:25, 18:25)
Z wygraniem pierwszego swojego meczu nie mieli zawiercianie, którzy w dwóch setach pokonali AZS Olsztyn. Mecz momentami był wyrównany, jednak więcej zimnej krwi i zdecydowanie lepszych rozwiązań znajdywali podopieczni trenera Winiarskiego.

BBTS Bielsko-Biała – Asseco Resovia Rzeszów 2:0 (25:23, 25:23)
Początek spotkania był zdominowany przez Resovię, jednak BBTS powoli ale skutecznie wchodził do gry. W rezultacie odrobili straty, a po fragmencie wyrównanej gry obronili seta i wyszli na prowadzenie w meczu. Podobnie wyglądała druga partia, również Rzeszów roztrwonił przewagę, by powalczyć zacięcie i przegrać końcówkę. Tak więc mecz zakończył się zwycięstwem Bielska 2:0.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Barkom Każany Lwów 2:0 (25:21, 25:22)
Kędzierzynianie od początku meczu narzucili swój rytm gry. Dobrze funkcjonowała przede wszystkim zagrywka. Ukraiński team mimo, że zdołał odrobić część strat, nie zdołał przełamać Zaksy. Druga partii była bardziej zacięta, a walka bardziej wyrównana na przestrzeni całej partii. Ostatecznie górą był polski team, który wygrał 2:0.

Jastrzębski Węgiel – PSG Stal Nysa 0:2 (22:25, 21:25)
Spotkanie przebiegało dość dziwnie. Zaczęło się od wysokiego prowadzenia Stali, po czym Jastrzębski odrobił straty, głównie przyczyniła się do tego zagrywka Szymury, ale seta nie wyciągnął. Druga partia momentami zacięta, jednak z inicjatywą Nysy i tak już zostało do końca. Mimo, że były fragmenty zaciętej walki, ostatecznie błąd Jastrzębskiego zakończył mecz stanem 2:0 dla Stali Nysa.