PreZero GP PLS – dzień 2

Drugiego dnia turnieju obywały się mecze drużyn przegranych z dnia pierwszego (sesja dopołudniowa), w których przegrani odpadali z turnieju oraz drużyn zwycięskich dnia pierwszego (sesja popołudniowa). Tym sposobem z 3 edycją PreZero GP PLS pożegnały się cztery zespoły.

Cuprum Lubin – Trefl Royal Seafood Gdańsk 2:0 (25:17, 25:17)
Jako pierwsi na piaszczyste boiska w Krakowie wyszli siatkarze Lubina i Gdańska. Trefl nie miał zbyt wiele do powiedzenia w tym meczu, a odnotowując drugą porażkę zakończył zmagania w PreZero GP PLS. Lubinianie dobrze grali w ataku oraz blokiem. Za sprawą tych elementów odnotowali zwycięstwo na wagę pozostania nadal w grze.

PGE Skra Bełchatów – Cerrad Enea Czarni Radom 2:0 (30:28, 25:22)
Sporo emocji przyniósł mecz Skry z Cerradem. Wystarczy zauważyć jakim wynikiem kończył się set pierwszy. Mimo, że lepiej w mecz weszła Skra, rywale wyrównali wynik i toczyli zaciętą walkę. Nawet jako pierwsi mieli piłkę setową w górze. Skra jednak się wybroniła, a po grze na przewagi zdołała wygrać seta. druga partia rozpoczęła się równo, jednak z Skra szybko zbudowała przewagę, po czym kontrolowała przebieg gry. Bełchatów wygrywając mecz 2:0 pozostał w grze, natomiast Czarni wracają do domu.

Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia Rzeszów 2:0 (25:22, 25:18)
Resovia, to trzeci drużyna, która pożegnała się z turniejem w Krakowie. Olsztyn mimo, że gorzej zaczął spotkanie i przez połowę seta gonił wynik, zrobił to skutecznie. W drugiej połowie partii funkcjonowała zagrywka Indykpolu, a niewielka przewaga pozwoliła akademikom zwyciężyć seta. Drugi set rozpoczął się równo, jednak dobra gra blokiem olsztynian pozwoliła na zbudowanie przewagi, której już siatkarze nie oddali do końca spotkania.

Barkom Każany Lwów – Jastrzębski Węgiel 0:2 (23:25, 16:25)
Ukraiński team, to ostatnia ekipa, która odpadała drugiego dnia turnieju PreZero GP PLS. Barkom nie sprostał wymaganiom Jastrzębskiego mimo, że w pierwszej partii zdecydowanie miał inicjatywę po swojej stronie. Pierwszy set był grany dość równo, momentami prowadzenie mieli Ukraińcy, jednak popełniając proste błędy, pozwolili “rozwinąć” się rywalom. Jastrzębski dobrze grając w ataku oraz kilka punktów zdobywając zagrywką wygrał mecz i pozostał na placu boju.

Projekt Warszawa – LUK Lublin 0:2 (22:25, 18:25)
Obie te drużyny wygrały swoje mecze w pierwszym dniu, więc obie pozostają w grze. Tyle tylko, że bliżej półfinału jest LUK, który pokonał stołecznych w dwóch setach. Momentami zacięta walka, w której dobre bloki lublinian zadecydowały o zwycięstwie tej drużyny w końcówce, tak wyglądał set pierwszy. W drugim walki było zdecydowanie mniej, bowiem LUK od początku zbudował przewagę, którą pewnie kontrolował.

Ślepsk Malow Suwałki – GKS Katowice 2:0 (25:21, 25:16)
Drugą wygraną na koncie mają również suwalczanie, którzy pokonali GKS 2:0. Wyrównany początek meczu przerwał Żakieta pokazując dobrą grę, a jednocześnie dając przewagę Ślepskowi. Katowice mimo chęci, nie potrafiły powstrzymać rywali, przez co ulegli dość wyraźnie w tym starciu.

Aluron CMC Warta Zawiercie – BBTS Bielsko-Biała 2:0 (30:28, 25:13)
Wiele zwrotów akcji i emocji towarzyszyło pierwszej partii spotkania. Lepiej rozpoczęli mecz zawiercianie, jednak Bielsko zdołało wyrównać, a nawet objąć prowadzenie. Aluron ponownie odrobił straty, a ostatecznie po emocjonującej walce na przewagi, okazał się lepszy. Duża rola w tym zwycięstwie Dulskiego, który dobrze grał blokiem. Drugi set rozpoczął się od początku po myśli Aluronu, który szybko objął prowadzenie, pewnie zmierzając do zakończenia meczu stanem 2:0.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PSG Stal Nysa 0:2 (20:25, 14:25)
Ostatnim meczem drugiego dnia krakowskiego turnieju na plaży było spotkanie Zaksy ze Stalą. Jak się okazało, bez większych kłopotów mecz padł łupem Nysy. dobry mecz rozegrał Gierżot, zdecydowanie przyczyniając się do zwycięstwa swojej ekipy. Ekipa trenera Plińskiego po kilku wymianach punkt za punkt w pierwszym secie, wyszła na prowadzeni i kontrolowała grę do końca meczu.

Harmonogram meczów 3 dnia turnieju, tj. 13 sierpnia (sobota)
godz. 9.00 Jastrzębski Węgiel – Projekt Warszawa
godz. 10.15 Indykpol AZS Olszyn – GKS Katowice
godz. 11.30 PGE Skra Bełchatów – BBTS Bielsko-Biała
godz. 12.45 Cuprum Lubin – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
godz. 14.00 LUK Lublin – Ślepsk Malow Suwałki
godz. 15.15 Aluron CMC Warta Zawiercie – PSG Stal Nysa
godz. 16.30 zwycięzca meczu Jastrzębski Węgiel – LUK Lublin – zwycięzca meczu Indykpol AZS Olszyn – GKS Katowice
godz. 17.45 zwycięzca meczu PGE Skra Bełchatów – BBTS Bielsko-Biała – zwycięzca meczu Cuprum Lubin – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle