PreZero GP PLS – dzień 3

Trzeciego dnia turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki swoje mecze rozegrało 12 drużyn. Jednak jedynie cztery z nich miały na koncie komplet zwycięstw i już dzisiaj mogły przypieczętować awans do półfinału plażowego turnieju, który odbywa się w Krakowie.

Jastrzębski Węgiel – Projekt Warszawa 0:2 (20:25, 22:25)
Jako pierwsi na boisku pojawili się jastrzębianie i ekipa ze stolicy. Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry, przez co wynik oscylował wokół remisu. Końcówka należała bezapelacyjnie do Projektu, w którym dużą rolę odegrał Grobelny. Drugi set rozpoczęli dobrze Ślązacy, jednak zagrywki Wrony dały Projektowi kontakt, a Jastrzębski oddawał kolejne oczka po błędach. Po chwili Warszawa cieszyła się ze zwycięstwa w meczu.

Indykpol AZS Olsztyn – GKS Katowice 0:2 (21:25, 19:25)
Początek meczu należał do Olsztyna, jednak bloki GieKaeSu pozwoliły na złapanie kontaktu punktowego. Katowice kontynuowały dobrą grę, przez co końcówka seta należała wyraźnie do nich. Drugi set i dobra gra zagrywką ustawiła wynik drugiej partii na korzyść Katowic. Mając przewagę, drużyna GKS-u kontrolowała grę, zwyciężając mecz 2:0.

PGE Skra Bełchatów – BBTS Bielsko-Biała 2:0 (25:21, 25:17)
Skra bez większych problemów powstrzymała Bielsko. Bełchatowianie od początku narzucili swój styl gry mimo, że w połowie seta do głosu doszli bielszczanie, Skra potrafiła rozegrać końcową fazę seta zdecydowanie lepiej. Druga partia była od początku do końca pod dyktando Skry. BBTS miał problemy z organizacją własnej gry.

Cuprum Lubin – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:1 (23:25, 25:20, 15:10)
Kolejny mecz tego dnia zakończył się tie-breakiem. Co prawda Zaksa bardzo mocno otworzyła spotkanie, jednak nie zdołała utrzymać dobrego poziomu gry. Spore prowadzenie wypracował dla swojej ekipy Staszewski, Cuprum jednak ponownie odrobiło straty, ale w końcówce się nie obroniło, przegrywając dwoma oczkami. Drugi set był grą błędów po stronie Lubina, jednak Piertaszko poderwał zespół do walki, w konsekwencji dając przewagę, którą lubinianie dowieźli do końca seta, wyrównując stan meczu na 1:1. Tie-break, to kontynuacja dobrej gry Cuprum. Zaksa walczyła do końca, ale nie powstrzymała dobrej gry zespołu po przeciwnej stronie siatki. Ostatecznie Cuprum wygrało mecz 2:1.

LUK Lublin – Ślepsk Malow Suwałki 2:0 (25:17, 25:23)
Kolejnym spotkaniem było starcie Lublina za Suwałkami. Lepiej w mecz wszedł LUK, który od początku podyktował warunki gry, pewnie wygrywając seta. W drugiej partii było nieco więcej walki. Od przewagi rozpoczął Ślepsk, ale rywale doszli do stanu 13:13. Później trwała zacięta gra. W końcówce jednak zerwali się do boju siatkarze z Lublina, którzy wygrali mecz 2:0. LUK jest pierwszą drużyną, która zameldowała się w półfinale.

Aluron CMC Warta Zawiercie – PSG Stal Nysa 0:2 (21:25, 17:25)
Następnie na piasek wyszli siatkarze z Zawiercia i Nysy. Zwycięzca tego meczu uzyskał awans do półfinału, a była to Nysa, która pokonała bez większych kłopotów zawiercian. Pierwszy set był co prawda w miarę wyrównany, jednak inicjatywa należała do Stali, w której drużynę “ciągnął” Gierżot, po stronie Aluronu swoje robił Konarski. Stal wytrzymała natarcie rywali i pewnie zakończyła seta wygraną. W drugiej partii od początku do końca Stal kontrolowała grę, pewnie meldując się w półfinale.

Projekt Warszawa – GKS Katowice 2:1 (25:14, 19:25, 15:4)
Drugi tie-break sobotniego popołudnia rozegrał się pomiędzy Warszawą i Katowicami. Ostatecznie górą byli stołeczni, którzy awansowali do ćwierćfinału. Mecz był nierówny, a katowiczanom siły wystarczyło tylko na jednego seta, po czym w tie-breaku zostali “zlani”, zdobywając zaledwie 4 oczka!

PGE Skra Bełchatów – Cuprum Lubin 1:2 (21:25, 25:22, 11:15)
Trzeci dzień turnieju na piasku zakończył tie-break pomiędzy Skrą, a Cuprum. Obronną ręką z tego pojedynku wyszli lubinianie, którzy awansowali do ćwierćfinału. Mecz był dość emocjonujący i ciekawy, jednak w odpowiednim momencie to Cuprum potrafiło zachować więcej zimnej krwi. Dobrze grając w obronie, lubinianie wykorzystywali kontrę, budując przewagę. W tie-breaku Cuprum zbudował przewagę i nie pozwolił Skrze na zachwianie swojej pewności siebie, pewnie wygrywając krótszą partię.

Harmonogram meczów ostatniego dnia PreZero GP PLS, tj. 14 sierpnia (niedziela):
godz. 11.00 ćwierćfinał: Projekt Warszawa – Aluron CMC Warta Zawiercie
godz. 12.15 ćwierćfinał: Cuprum Lubin – Ślepsk Malow Suwałki
godz. 13.30 I półfinał
godz. 14.45 II półfinał
godz. 16.00 mecz o 3. miejsce
godz. 17.15 mecz o 1. miejsce