1/4 VNL: szybki triumf Japonii

Kolejne dwa mecze ćwierćfinałowe rozegrane zostały w dniu dzisiejszym. Pierwsze starcie odbyło się pomiędzy reprezentacjami: Japonii i Słowenii. Spotkanie zapowiadało się na bardzo zacięte, jak było w trakcie gry?

Początek meczu był wyrównany, jednak gdy w polu serwisowym pojawił się Ikishawa, Japonia wyszła na prowadzenie – 9:6. Błędy Japonii jednak dały Słoweńcom szansę na remis, którą blok Mozicia przełożył na prowadzenie – 11:12. Po chwili ponownie wynik uległ zmianie, za sprawą dobrych akcji Ikishawy na siatce – 15:13. Obie drużyny dobrze grały w obronie, przez co oglądaliśmy wiele przedłużonych akcji. Do końca trwała wyrównana walka – 23:23. Pierwsza piłka setowa była po bloku Pajenka dla Słoweńców, jednak rywale doprowadzili do gry na przewagi – 24:24. Autowy atak Urnauta skutkował setem dla Japonii.

Drugiego seta dobrze rozpoczęli Japończycy na siatce. Ataki kończone były ze wszystkich stref, co szybko dało wynik 5:2. Słowenia w tej partii nie potrafiła odrobić strat. Kiedy wydawało się, że odrabiają różnicę, Japonia punktowała blokiem albo na kontrze – 13:8. Trener Słowenii dokonał zmian – wszedł Stern i Planinsic. W tym secie drużyna Cretu walczyła do końca, niwelując nieco straty. Jednak dobrze grająca Japonia nie pozwoliła sobie na wyrównanie wyniku, przez co prowadziła już 2:0 w meczu.

W trzeciej partii Japonia wyszła na prowadzenie już na początku partii i utrzymywała różnicę na swoją korzyść – 13:11. Słoweńcy nie mieli argumentów na powstrzymanie rywali – 18:15. Japonia pewnie wygrała spotkanie, a zwycięstwo przypieczętował atak Ishikawy.

Japonia – Słowenia 3:0 (26:24, 25:18, 25:22)

Japonia: Nashida, Onodera, Yamauchi, Sekita, Takajashi, Ishikawa, Yamamoto (L) oraz Miyaura,
Słowenia: Pajenk, Kozamernik, Ropret, Urnaut, Cebulj, Mozic, Kovacic (L) oraz Stern, Stalekar, Planinsic