1/8MŚ: Argentyna wyeliminowała Serbów

Przedostatnim meczem 1/8 finału mistrzostw świata było starcie reprezentacji Serbii z Argentyną, które rozegrane zostało w Arenie Gliwice. Spotkanie zapowiadało się ciekawie, a zwycięzcę ciężko było jednoznacznie wskazać. Zobaczcie jak przebiegał mecz?

Serbowie dobrze rozpoczęli spotkanie, jednak Argentyna powoli ale skutecznie odrabiała straty, aż do stanu 13:13 doprowadził blok na Ivoviciu. Obie drużyny postawiły na zmienne ataki – pojawiały się bomby, ale też techniczne zagrania o blok – 16:16. Argentyna wykorzystała dwa kontrataki, uzyskując ważną przewagę w końcówce partii – 19:21. Podopieczni trenera Mendeza po kontrze Losera mieli piłę setową w górze. Bok na Ivoviciu dał zwycięstwo w partii otwarcia Argentynie.

Początek drugiej partii również był wyrównany, tym razem Podrascanin blokiem zrobił różnicę – 9:6. Rozgrywający obydwu drużyn uruchamiali często swoich środkowych, którzy grali na wysokim procencie skuteczności. Wynik cały czas oscylował wokół remisu – 18:18. Argentyński blok oraz kontratak, podobnie jak w poprzednim secie, zrobił różnicę w końcówce – 19:21. Conte dwoma asami serwisowymi zakończył seta. Argentyna prowadziła już 2:0.

Trzecia partia również zaczęła się od wyrównanej gry. Jednak dla Serbów to był ostatni moment na przełamanie. Za sprawą dobrej gry Losera przewagę osiągnęła Argentyna, a gra punkt za punkt sprzyjała podopiecznym trenera Mendeza – 13:15. Serbowie mimo walki do ostatniego punktu, nie zdołali powstrzymać rywali, którzy utrzymywali prowadzenie – 19:21. Piłka meczowa była w górze po ataku Losera, a ostatni punkt w meczu padł po kontrataku tego siatkarza. Argentyna awansowała dość gładko do ćwierćfinału, zaś Serbowie wracają do domu.

Serbia – Argentyna 0:3 (23:25, 21:25, 23:25)

Serbia: Podrascanin, Lisinac, Kovacevic, Atanasijevic, Ivovic, Jovovic, Katic (L) oraz Pekovic (L), Todorovic, Petkovic
Argentyna: Conte, Lima, De Cecco, Ramos, Loser, Palacios, Danani (L) oraz Martinez, Sanchez, Koukartsev