1/8MŚ: Ukraina zlała Holendrów i zagra w ćwierćfinale

Spotkanie 1/8 finału mistrzostw świata pomiędzy Holandią, a Ukraina było najtrudniejszym meczem do wskazania faworyta. Z jednej strony dobrze spisująca i walcząca Ukraina, z liderem Plotnytskyim, a z drugiej Holandia, która w grupie spisała się nadspodziewanie dobrze, ale gra głównie jednym zawodnikiem, Nimirem. Która z tych ekip pokazała się lepiej w meczu póki co “o wszystko” dla tych drużyn? Który lider popisał się lepszą dyspozycją dnia?

Spotkanie rozpoczęło się od pełnej determinacji i dominacji Ukrainy. Po stronie pomarańczowych pojawiało się dużo błędów, nie było przyjęcia, a w rezultacie wynik zdecydowanie był jednostronny na korzyść Ukrainy.

Drugi set, to odmienna gra i zdecydowana poprawa skuteczności Holandii, która od początku miała przewagę punktową. W ciągu kilku minut Holendrzy ponownie “zapomnieli” jak się atakuje, a ukraiński blok robił co chciał, co odwróciło wynik – 16:20.

Trzeci set był kontynuacją dobrej gry Ukrainy oraz męczarni Holandii. Trener Piazza dokonywał zmian, starał się uspokoić swoich podopiecznych, jednak nie mieli oni punktu zaczepienia w żadnym elemencie. Jak od pierwszej piłki pokazało boisko, Holendrzy zupełnie nie mieli dzisiaj swojego dnia. Natomiast Ukraina pokazała grę do jakiej przyzwyczaiła nas w fazie grupowej – cierpliwą i skuteczną, co skutkowało wielkim sukcesem tej reprezentacji, jakim jest awans do ćwierćfinału MŚ 2022. Pomarańczowi jadą do domu.

Holandia – Ukraina 0:3 (16:25, 19:25, 18:25)

Holandia: Tuinstra, Keemink, Parkinson, Nimir, Ter Horst, Plak, Andringa (L) oraz de Weijer, Ter Maat, Jorna, Van Garderen, Wiltenburg
Ukraina: Plotnytskyi, Shchytkov, Semeniuk, Drozd, Tupchii, Kovalov, Kanaiev (L)