13 kolejka podzielona – wyniki

Każdy z nas myśli już o świętach. Jednak nim zasiądziemy do wigilijnego stołu rozegrane zostaną 4 mecze 13 kolejki PlusLigi. Pozostałe spotkania rozgrywane będą między świętami, a sylwestrem.

Ślepsk Malow Suwałki – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (23:25, 30:32, 22:25)

Na początek mecz osłabionej cały czas ZAKSY w Suwałkach. Gospodarze wiązali duże nadzieję z tym meczem i rzeczywiście doskonale rozpoczęli mecz. Goście w każdym z setów musieli gonić gości. W pierwszym secie dopiero w końcówce ZAKSA wyrównała i przechyliła szale zwycięstwa na swoją stronę. W drugiej partii również gospodarze lepiej rozpoczęli seta i większość set mieli dwupunktową przewagę. ZAKSA walczyła do końca i doprowadziła do wyrównanej końcówki i tym razem lepsi okazali się gospodarze. W trzecim secie ZAKSA pokazała, że mimo swoich problemów nadal jest groźnym przeciwnikiem i nie należy jej lekceważyć, bo zawsze walczy do końca.

Bogdanka LUK Lublin – Exact Systems Hemarpol Częstochowa 1:3 (25:23, 25:27, 20:25, 18:25)

W Lublinie już pierwsze akcje zapowiadały ciekawe widowisko, w którym faworytem mimo wszystko byli gospodarze. Bogdanka wygrała pierwszego seta, jednak w kolejnych trzech musiała uznać wyższość beniaminka PlusLigi. Częstochowa zagrała bardzo dobre, równe spotkanie. Pierwsze skrzypce grał Kogut, który zasłużenie odebrał wyróżnienie dla MVP meczu. Dla kibiców wynik spotkania z pewnością jest zaskoczeniem, szczególnie, że w czwartej partii częstochowianie zupełnie zdominowali LUK.

Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (29:27, 25:22, 25:21)

Zacięty set pierwszy, kończyła gra na przewagi, w której niestety pojawiło się wiele błędów. Również błąd – dotknięcia siatki – dał zwycięstwo Treflowi. Spotkanie nie stało na wysokim poziomie. Olsztyn rozgrywał słabszy mecz, nie mając kontynuacji dobrych akcji. Trefl grał bardziej regularnie, co pozwalało mu na dyktowanie warunków gry. Kibice z pewnością mogli spodziewać się ciekawszego meczu, ale dla fanów Gdańska najważniejsze trzy punkty dopisane do ligowej tabeli. Tym bardziej, że Trefl wystąpił w okrojonym składzie z powodu urazów.

KGHM Cuprum Lubin – Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (25:27, 17:25, 25:16, 22:25)

Rzeszowianie byli faworytami meczu w Lubinie. Jednak już początek spotkania pokazał, że o punkty trzeba będzie ostro zawalczyć. Resovia z Boyer w roli głównej plan wykonała, ale łatwo nie było. Najlepiej o tym świadczy trzeci set, który Lubin rozegrał koncertowo, deklasując rywali. Rzeszowianie popełnili kilka niewymuszonych błędów, ale przede wszystkim bardzo dobrze grali miejscowi w każdym elemencie.

Projekt Warszawa – PSG Stal Nysa  3:0 (25:19, 25:15, 25:22)

Projekt kończy rok zgodnie z planem, wygrywając za 3 punkty Stal Nysę. Warszawa zdecydowanie dyktowała warunki gry przez pierwsze dwa sety. W trzecim do głosu doszli goście, którzy od początku przejęli inicjatywę. Projekt walczył do końca, a chwilowy przestój Stali, szybko skutkowała remisem. Ostatecznie miejscowi odwrócili wynik partii, a tym samym wygrali cały mecz za trzy oczka. Bardzo dobre zawody rozgrywał Firlej, rozdając piłki we wszystkie strefy ataku. Zawodnikiem meczu został Bołądź.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel 3:1 (21:25, 27:25, 25:19, 25:21)

Kto zagrywał, ten wygrywał. Jastrzębianie kilkukrotnie odskakiwali na kilka oczek, a Warta niwelowała straty. Ostatecznie lepsza skuteczność ataku gości zaowocowała wygranym setem. Drugi set rozstrzygał się w końcówce na przewagi. Mimo, że goście dobrze rozpoczęli, ostatnie słowo należało do Bieńka, który ustawił efektowny blok na Patry. Kolejny set po wyrównanym początku, kontrolowali miejscowi. Obie drużyny popełniły wiele błędów na zagrywce, co obniżyło poziom sportowy. Czwarty set należał do Zawiercia, które nie dało się złamać i w ważnym momencie wyszło na prowadzenie. Jastrzębianie mieli swoje problemy z przyjęciem i kończeniem akcji. Mistrzowie Polski przegrali spotkanie w Zawierciu, odnotowując dopiero drugą porażkę w sezonie.