Gladyr: nasza gra nie była poukładana

Jurij Gladyr nie ukrywał po przegranej z Aluronem, że gra mistrzów Polski była niepoukładana i w meczach z topowymi drużynami stanowi to problem. Zobaczcie co mówił po meczu w Zawierciu.

Nie tak miał zakończyć się ten 2023 rok?

– Rok nie zakończył się dla nas tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Cóż, trzeba powiedzieć, że zespół z Zawiercia zagrał bardzo dobre spotkanie. Wyeliminowali nas w wielu elementach. Uważam, że nasza gra nie była poukładana. Porażka to jedna rzecz, ale jest jeszcze druga, na którą chciałbym zwrócić uwagę. Gramy super, wszyscy są nami zachwyceni, a mamy przegrane mecze z topowymi przeciwnikami. Musimy troszeczkę pomyśleć nad tym, z czego to wynika. Ok, wygrywanie z drużynami niżej notowanymi to fajna zabawa, ale jak przychodzi do gry z zespołem na lepszym poziomie, to mamy problemy. Uważam, że nie musimy tego ukrywać, tylko głośno to powiedzieć, przeanalizować wideo jak ten mecz wyglądał i po prostu w nowym roku chciałbym widzieć cały zespół prezentujący bardziej odpowiednie podejście do gry, od początku do końca.

Tempo rozgrywania tegorocznej ligi jest zawrotne. Czy pięć dni wolnych, jakie mieliście wybiło was z tego szybkiego meczowego rytmu?

– Na pewno przerwa od meczów mogła zostawić ślad, ale nie fokusowałbym się na tym. My tej przerwy kilku dni więcej potrzebowaliśmy, szczególnie chłopaki, którzy są po kadrze. Jak wróciliśmy po tej przerwie, to rzeczywiście wyglądało to jakbyśmy piłki od miesiąca nie odbijali. Jednak nie uważam, że to przyczyna porażki. Tak jak mówiłem wcześniej, Zawiercie zagrało dobrą siatkówkę, a my nie znaleźliśmy argumentów aby się im przeciwstawić.

Rok 2023 bardzo udanym rokiem dla Jastrzębskiego Węgla, który brał udział w finałach wszystkich wielkich imprez siatkarskich, zdobywając sukcesy. Jak podsumujesz ten rok?

– Rok 2023 na pewno był dla nas dobry. Będziemy wracali pamięcią do tych miłych chwil, ale to przy piwku, przy grillu. To jest przeszłość i nie możemy o tym myśleć. Musimy patrzeć teraz w przyszłość i myśleć o celach, które mamy do osiągnięcia w kolejnym roku – o Pucharze Polski, Lidze Mistrzów, mistrzostwie Polski. Musimy ciężko trenować i prezentować się dobrze w tych ważnych meczach, które będą. Tego życzę sobie, swojej drużynie, a wszystkim kibicom życzę, aby to co było dobre w starym roku niech zostanie w pamięci, a w nowym roku niech będzie jeszcze lepiej.