Bogdanka Cup: LUK nie sprostał rywalom. Włosi wygrywają w Lublinie

O zwycięstwo w Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza walczyli gospodarze z włoską Catanią.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry, jednak z czasem Włosi zbudowali przewagę kilku punktów. W końcowej fazie seta Lublin zdołał odrobić straty, głównie za sprawą bardzo dobrej zagrywki Schulza i obron libero Kędzierskiego. Ostatecznie jednak seta zakończył blok na Schulzu.

Druga partia rozpoczęła się dość równo, a Włosi psuli sporo zagrywek. Z czasem jednak serwis był skuteczniejszy i od razu przełożyło się to na przewagę. W końcowej fazie ponownie Lublin się “przebudził”, pokazując dobrą grę blokiem i mając agresywny serwis (21:21). Długą akcję efektownym atakiem skończył Malinowski, ale Manavi pasując na lubelski blok dał piłkę setową, a blok na Malinowskim dał kolejnego seta Catanii.

Trzeci set grany był ponownie z przewagą Włochów, którzy jak w każdej partii, tracili przewagę w końcówce, kiedy to lepszą grę prezentował Lublin. Wykorzystana kontra, as serwisowy Komendy i był remis 22:22. Blok na Malinowskim skończył długą widowiskową akcje, dając piłkę meczową Włochom. Niestety grając dobrze tylko fragmentami, nie da się wygrać meczu. LUK przegrywając spotkanie finałowe, zajął ostatecznie drugie miejsce w turnieju. Zwyciężyła Farmitalia Catania, beniaminek włoskiej ligii.

Bogdanka LUK Lublin – Farmitalia Catania 0:3 (22:25, 23:25, 26:28)