CEV poszedł śladem FIVB. Nie dla Rosji i Białorusi!

CEV uznaje wszystkie rosyjskie i białoruskie reprezentacje narodowe, zawodników, kluby i oficjeli za niezdolnych do udziału w europejskich rozgrywkach. Decyzja wchodzi w życie ze skutkiem natychmiastowym, do odwołania.

“Po podjętej wcześniej przez CEV decyzji przez o usunięciu oficjalnych wydarzeń z Rosji, Zarząd CEV potwierdził, że wszystkie rosyjskie i białoruskie reprezentacje narodowe, kluby, sportowcy i oficjele nie są uprawnieni do udziału w jakichkolwiek rozgrywkach siatkarskich, siatkówki plażowej i siatkówki na śniegu CEV – do odwołania.

Ponadto Zarząd CEV aż do odwołania zawiesił wszystkich członków Federacji Narodowych Rosji i Białorusi w sprawowaniu funkcji w organach CEV.

W tych bezprecedensowych okolicznościach europejska siatkarska rodzina ma nadzieję, że sytuacja ulegnie poprawie, tak by siatkówka mogła powrócić do pełnienia swojej roli i misji jednoczenia ludzi w duchu fair play, przyjaźni i wzajemnego szacunku”.

Drużyny, które miały rozgrywać mecze z rosyjskimi ekipami, automatycznie zwyciężyły walkowerem 3:0, w setach 25:0, co na tym etapie rozgrywek LM i o Puchar CEV wiąże się z awansem do kolejnej rundy. Tym właśnie sposobem, ZAKSA awansowała do półfinału Champions League.