Huber: taka gra jest naszą wizytówką

Środkowy Jastrzębskiego Węgla, Norbert Huber po pewnej wygranej z niżej notowanym Cuprum Lubin mówił wprost “tak musimy grać”.

Gratuluję zwycięstwa. To był chyba dość łatwy mecz?

– Był taki moment, że rywale grali z nami jak równy z równym. Wtedy jednak my podnosiliśmy poziom, czy naszego serwisu, czy naszej gry w bloku i obronie. W każdym z setów przechylaliśmy szalę na swoją korzyść.

Mimo wyrownanych momentów, mieliście ten mecz pod kontrolą? Kiedy trzeba było pojawiał się serwis, kontra i już wynik mieliście korzystny.

– To są nasze atuty, które musimy wykorzystywać. W każdym meczu pokazywać to, że takimi zagraniami potrafimy wygrywać poszczególne sety. Taka gra jest naszą wizytówką. Mam nadzieję, że tak to będzie nadal wyglądać. W tym meczu ryzykowaliśmy zagrywką, popełniliśmy przy tym sporo błędów, ale w pewnych momentach przynosiło to efekty. Grało nam się wygodnie, więc na to ryzyko mogliśmy sobie pozwolić. Trzeba pamiętać w kolejnych spotkaniach, że jeśli nam nie idzie, to możemy zawsze zrobić coś innego.

Kolejny mecz ligowy za tydzień, ale nie będzie za dużo czasu na trenowanie, bo w międzyczasie zagracie w Czechach mecz Ligi Mistrzów.

– Taki już ten kalendarz jest. Staramy się odnajdywać w tej sytuacji, w której jesteśmy. Nie szukamy wymówek, nie szukamy rzeczy, które mogłyby nam zajmować głowę. Występy w Lidze Mistrzów, to przywilej i należy cieszyć się, że mamy taką możliwość gry o to cenne trofeum. Staramy się po prostu skupiać na tym, na co mamy wpływ.

Z Jastrzębia Zdroju: Ludmiła Kamer

Fot. PlusLiga