Jastrzębski z awansem

Jastrzębianie pokonali Cerrad Czarnych w trzecim meczu, awansując tym samym do półfinału mistrzostw Polski.

Od początku meczu obie drużyny popełniały zdecydowanie za dużo błędów własnych, szczególnie na zagrywce. Podopieczni trenera Bernardiego w pierwszej partii kontrolowali grę, mając po swojej stronie “zaliczkę” kilku punktów – 13:16. Blok Kubiaka dał piłkę setową gościom, którą wykorzystali pewnie wygrywając seta – do 16 (!)

Spotkanie to nie porywało, ani poziomem sportowym, ani emocjami związanymi z wynikiem. Przyjezdni kontynuowali swoją grę, kontrolując przewagę nad rywalem – 5:8, 9:16. Radomianie popełniając wiele prostych, niewymuszonych błędów, utrudniali sami sobie grę. Ostatnie słowo w tym secie należało do Faryny, który zaserwował w siatkę.

Dziesięciominutowa przerwa nie przełożyła się na nową energię i walkę radomian, którzy wyszli na boisko z Gutkowskim na libero – zmiana wymuszona urazem Filipowicza. Ekipa ze Śląska robiła jednak swoje. Jastrzębski grając tak jak rywal wymagał, skutecznie dążył do zakończenia spotkania oraz całej rywalizacji – 4:9. Podopieczni trenera Prygla nie mieli szans w walce z Jastrzębskim, o czym zaświadczają wyniki. Rywalizacja I fazy play off zakończyła się w trzech meczach. Awans wywalczyli jastrzębianie, zaś Cerrad zawalczy o 5 miejsce, które jest premiowane grą w europejskich pucharach.

Cerrad Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel  0:3 (16:25, 18:25, 19:25)

Stan rywalizacji: 3-0 dla Jastrzębskiego

MVP: MICHAŁ ŁASKO

Czarni: Bołądź, Wachnik, Ostrowski, Neroj, Westphal, Grzechnik, Filipowicz (L) oraz Faryna, Kędzierski, Kamiński, Gutkowski

Jastrzębski: Masny, Łasko, Pajenk, Kubiak, Gierczyński, Van de Voorde, Wojtaszek (L) oraz Popiwczak, Bontje, Marechal, Malinowski, Filippov

Na jastrzębian w półfinale czekają już zawodnicy PGE Skry Bełchatów. Pierwszy i drugi mecz tej rywalizacji odbędzie się w Bełchatowie 6 i 7 kwietnia, kolejno o godz. 13:30 i 18:00.