Kwolek: Brakowało nam punktu zaczepienia

Dla Bartosza Kwolka tegoroczne mistrzostwa świata są podwójnie wyjątkowe, bowiem jako świeżo upieczony ojciec pierwszego syna, zdobył po kilku dniach wicemistrzostwo i srebrny medal. Oto co powiedział po finałowym meczu

Jak smakuje srebrny medal i wicemistrzostwo świata?

  • To duże osiągnięcie. Ten medal smakuje dobrze. To nie jest tak, że to złoto przemknęło nam przez palce, przez nasze głupie błędy, czy naszą słabą grę. Włosi po prostu zagrali prawie perfekcyjny mecz i to trzeba im oddać. To taki medal, którego wartość dotrze do nas po kilku dniach. Teraz na przykład Brazylia bardzo cieszyła się z brązu, bo zakończyła ten turniej wygraną, my natomiast porażką. Dojdzie do nas za chwilę, że mamy ten srebrny medal i pokonaliśmy ich w półfinale.

W tym finale Włosi nie dopuścili Was do głosu?

  • Brakowało nam punktu zaczepienia, jak zawsze udawało nam się odrzucić rywali od siatki, tak teraz Włosi wszystkie nasze bomby na zagrywce przyjmowali w miarę dobrze i mogli grać szybką piłkę. Nasz plan nie wypalił, a ich plan sprawdził się w stu procentach.

Jak podsumujesz całe Mistrzostwa Świata 2022?

  • Ja jestem przeszczęśliwy, turniej cały był znakomity, a dla mnie te ostatnie dni były wyśmienite.

Jako drużyna, która dopiero się buduje pod wodzą nowego trenera osiągnęliście sukces, który zaprocentuje w kolejnych latach?

  • W przebudowie to ta drużyna była cztery miesiące temu. Teraz zespół ma już konstrukcję, wiadomo, że będą mniejsze czy większe zmiany, ale wydaje mi się, że mamy już drużynę odrobinę ułożoną pod igrzyska olimpijskie i dopiero po nich będzie można mówić o przebudowie. Mam nadzieję, że za rok spotkamy się w podobnym składzie, będziemy walczyli o miejsce w składzie i będziemy wygrywać kolejne mecze.

Z Katowic: Ludmiła Kamer
Fot. Damian Warwas

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply