LM: Jastrzębski poznał ćwierćfinałowego rywala

Po zakończeniu zmagań w fazie grupowej Ligi Mistrzów siatkarze Jastrzębskiego Węgla poznali ćwierćfinałowego rywala oraz drabinkę fazy play off. Zobaczcie, co po ostatnim meczu fazy grupowej mówili siatkarze z Jastrzębia.

Po środowej wygranej z SVG Luneburg 3:0 zespół Jastrzębskiego Węgla z 15 punktami na koncie zakończył zmagania w fazie grupowej Ligi Mistrzów jako zwycięzca grupy „D”.

  • Wiedzieliśmy, że chcemy wygrać fazę grupową. Wiedzieliśmy też, że musimy zagrać dobrze ostatni mecz i to wystarczy, by awansować bezpośrednio do ćwierćfinału. Zagraliśmy bardzo dobrze i pewnie zdobyliśmy trzy punkty – mówi Jakub Popiwczak, jastrzębski libero.
  • W Hiszpanii przegraliśmy, bo przeciwnik zagrał dobrze. Ja w każdym meczu daję z siebie maksa, nieważne czy gram przy temperaturze minusowej, czy przy 20 stopniach. Mam wrażenie, że kibice wymagają od nas, abyśmy wygrywali zawsze i wszystko, nie biorąc pod uwagę, że rywale też potrafią grać w siatkówkę i mogą zagrać dobry mecz – dodaje.

W podobnym tonie wypowiada się lider górniczej drużyny, Tomasz Fornal, który został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu z SVG Luneburg.

  • Mecz w Las Palmas nam nie wyszedł i chcieliśmy z niemiecką drużyną wygrać, by zakończyć fazę grupową zwycięstwem. Awans do ćwierćfinału pozwolił nam uniknąć meczów barażowych, a to daje nam nieco więcej czasu na trenowanie i odpoczynek, bo nie musimy grać dodatkowych dwóch meczów — mówi przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.
  • Drużyna z Luneburga nie zagrała u nas dobrego spotkania. Mam nadzieję, że nie poczują się urażeni, ale u siebie zagrali dużo lepiej. Mecz w Jastrzębiu zagraliśmy dobrze i kontrowaliśmy sytuację przez całe spotkanie — dodaje.

Do ćwierćfinałów awansowali wyłącznie zwycięzcy pięciu grup. Natomiast pięć drużyn z drugich miejsc oraz najlepsza drużyna z trzecich miejsc przeszły do 1/8 finału rozgrywek. Trzy zwycięskie zespoły z pojedynków barażowych (mecz i rewanż) uzupełnią stawkę ośmiu ćwierćfinalistów.

Po fazie grupowej nie ma losowania. Drabinka fazy pucharowej została już ustalona do samego finału, a kluczowe znaczenie dla jej kształtu ma ranking zespołów na miejscach 1, 2 i 3 w każdej z grup po zakończeniu fazy grupowej.

Ćwierćfinał z włoską Piacenzą

Śląska drużyna zajęła czwarte miejsce wśród zwycięzców grup, a to skutkuje ćwierćfinałową walką z piątym zespołem spośród zwycięzców grup, czyli włoską ekipą Gas Sales Piacenza. To brązowi medaliści poprzedniego sezonu w Serie A.

Cała drabinka fazy pucharowej przedstawia się następująco:
Pary 1/8 finału:
Berlin Recycling Volleys – Tours VB
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Halkbank Ankara
Lvi Praga – Guaguas Las Palmas

Ćwierćfinał:
Berlin/Tour – Itas Trentino
ZAKSA/Halkbank – Cucine Lube Civitanova
Jastrzębski Węgiel – Gas Sales Piacenza
Praga/Las Palmas – Ziraat Bank Ankara

Wstępne terminy meczów fazy pucharowej są następujące:

  • 1/8 finału: 30.01-1.02 i 6-8.02
  • Ćwierćfinał: 20-22.02 i 27-29.02