Mocna ekipa na Legendarnym Kosmicznym Meczu

Glinka, Jagieło, Świderski, Gruszka, Winiarski, Wlazły i inni. Coroczny, tradycyjny już Legendarny Kosmiczny Mecz z Aniołami rozegrany zostanie w najbliższy piątek (22 marca) w mecce polskiej siatkówki. Nie może was tam zabraknąć!

Pomysłodawcą całej akcji jest Bartosz Demczuk z Kabaretu Młodych, który wraz z agencją STAR MANAGER Piotra Sobika od 2011 roku tworzą wydarzenie, które swoją skalą przerasta inne eventy charytatywne na Śląsku. Pierwsze Legendarne Kosmiczne Mecze organizowane były w Rybniku, szybko jednak okazało się, że popularność imprezy jest tak duża, że konieczne było przeniesienie wydarzenia do większej hali. W ten sposób Legendarne Kosmiczne Mecze pojawiły się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju, w której na codzień rozgrywają swoje mecze siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Po latach wielkiego sukcesu Kosmicznych Meczy, organizatorzy postanowiliśmy ponownie podnieść poprzeczkę i wyprodukować to wyjątkowe wydarzenie w katowickim Spodku.

Od początku w imprezie chętnie biorą udział ludzie biznesu, znane twarze estrady oraz sportowcy, wśród których znajdziemy spore grono siatkarskich gwiazd z najwyższej półki. Do tej pory mecze wspierały Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz Fundację Piątka, dla których w sumie uzbierały blisko 500 000 złotych! Zorganizowane 15 stycznia 2022 roku wydarzenie po raz pierwszy zagrało dla Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”, które od 30 lat pomaga rocznie ponad 600 dzieciom i młodzieży oraz 100 rodzinom z ubogich, poprzemysłowych śląskich i zagłębiowskich dzielnic. Dom Aniołów prowadzi lokalne, kompleksowe systemy wsparcia i jest drugim „domem” dla wielu potrzebujących dzieci.

Legendarny Kosmiczny Mecz to przedsięwzięcie nie byle jakie, a zupełnie wyjątkowe. Dochód z biletów w całości przeznaczony jest na dobroczynny cel, a udział w wydarzeniu biorą pierwszoligowi zawodnicy i gwiazdy z pierwszych stron gazet. LKM to obecnie wielkie sportowe show w wykonaniu znanych osobistości i moc atrakcji towarzyszących dla całej rodziny! Ponad 60 gwiazd zagra dla podopiecznych Domu Aniołów Stróżów. Dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony zostanie na pomoc dzieciom ze Śląska i Zagłębia potrzebującym wsparcia.

W ostatnim czasie bardzo pogorszyła się sytuacja socjalna naszych podopiecznych. Coraz więcej dzieci przychodzi do nas głodna, ma problem ze skorzystaniem z kąpieli w domu. Dlatego ruszyliśmy pełną parą z dożywianiem i pomocą – wyjaśnia Monika Bajka z Domu Aniołów Stróżów. Bardzo liczymy na Państwa obecność w Spodku, bo każdy bilet to cegiełka, którą przeznaczymy na wsparcie dzieci – dodaje prezeska stowarzyszenia.

W tym roku siatkarską rodzinę będą prezentowali: Sebastian Świderski, Mariusz Wlazły, Paweł Rusek, Michał Winiarski, Łukasz Kadziewicz, Krzysztof Ignaczak, Piotr Gruszka, Marcin Prus, Piotr Gacek, Aleksandra Jagieło, Milena Sadurek, Magdalena Śliwa, Sylwia Pycia, Dominika Leśniewicz, Małgorzata Glinka, Asia Mirek, Waldemar Wspaniały.

Przed nami wspaniałe sportowe show. Aktorzy, piosenkarze i osobistości telewizyjne zagrają z gwiazdami sportu m.in. siatkarzami: Mariuszem Wlazłym, Michałem Winiarskim, Piotrem Gackiem i Marcinem Prusem, który zawsze kochał grać w katowickim Spodku – wymienia siatkarz i trener Piotr Gruszka, który od lat zaszczyca swoją obecnością “kosmiczne” mecze.

Pozostali uczestnicy:

Artyści estradowi: Bartosz Demczuk, Olga Łasak, Bartosz Gajda, Piotr Gumulec, Łukasz Żaczek, Andrzej Kozłowski, Tomasz Jachimek, Hrabi, Mariusz Kałamaga, Grzegorz Dolniak, Adam Van Bendler, Szymon Jachimek, Arkadiusz Pan Pawłowski, Krzysztof Sokołowski, Anna Wyszkoni, Edzio, Ruda z Red lips, Kacper HTA

Showbiznes: Irek Bieleninik, Jerzy Mielewski, Bartłomiej Koszykarz Ratajczak, Bartek Strażak Styczyński, Marcin Szymczak, Grzegorz Collins, Sylwia Bomba, Kuba Wieczorek, Paweł Domagała, Rafał Maślak, Bartosz Obuchowicz, Adrian Mielnik

Sportowcy:Joanna Jędrzejczyk, Mateusz Gamrot, Piotr Lisek, Cezary Trybański, Kacper Lachowicz, Marcin Wasilewski, Sławomir Peszko, Piotr Grabowski, Maciej Zieliński, Łukasz Koszarek, Sławomir Szmal, Ewelina Kobryn, Tomasz Tomanek, Mike Hicks, Łukasz Diduszko, Dariusz Dudek, Łukasz Szymik.

Nie przegap okazji na świetną zabawę, możliwość zebrania autografów, zrobienia fotki, a przy tym wszystkim wsparcia szczytnego celu. Bilety-cegiełki są jeszcze w sprzedaży! TUTAJ.

Do zobaczenia w piątek (22 marca) o godzinie 18.00 w katowickim Spodku.