MŚ: Bez seta z Serbkami

Reprezentacja Polski Siatkarek mimo walki nie sprostała rywalkom w pierwszym meczu drugiej fazy Mistrzostw Świata 2022. Serbki są faworytkami do medalu, a w meczu z biało-czerwonymi były zdecydowanymi faworytkami.

Początek meczu był dość wyrównany. Jednak z czasem nasze rodaczki zaczęły mieć kłopoty w polu przyjęcia, co odbiło się na niskiej skuteczności na siatce. Słabe zawody rozgrywała Stysiak, a po stronie rywalek swoje robiła Lozo. W końcowej fazie seta Polki zmniejszyły straty za sprawą serii dobrych zagrywek Wołosz. Stysiak w końcówce dała ważne punkty atakiem, do tego zafunkcjonował blok, a w konsekwencji partię kończyła gra na przewagi, którą ostatecznie wygrały Serbki.

Drugi set był szybkim odjazdem Serbek – 8:3. Polki popełniały sporo błędów, a po przeciwnej stronie siatki kolejne punkty zdobywała Boskovic. Drużynę biało-czerwonych do pogoni poderwała Alagierska-Szczepaniak serwisem, jednak jak się okazało podopieczne trenera Lavariniego nie potrafiły wyrównać wyniku i po ataku Bosković przegrywały już 0:2 w meczu.

Trzeci set rozpoczął się od zaciętej gry. Niestety poziom zaniżały błędy serwisowe. Dobra postawa Boskovic w ataku sprawiła, że Serbki pewnie kontrolowały grę, nie dopuszczając w ogóle do możliwości wyrównania strat przez Polki. Serbki pewnie wygrały 3:0 pierwszy mecz drugiej fazy siatkarskiego mundialu.

Polki odnotowały porażkę, jednak przed nimi jeszcze trzy mecze tej rundy. Kolejny już jutro, a rywalkami będą reprezentantki Stanów Zjednoczonych.

Serbia – Polska 3:0 (26:24, 25:22, 25:18)

Serbia: Busa, Drca, Aleksic, Stevanovic, Boskovic, Lozo, Pusic (libero) oraz Lazovic, Milenkovic
Polska: Alagierska-Szczepaniak, Korneluk, Górecka, Stysiak, Wołosz, Różański, Stenzel (libero) oraz Gałkowska, Szlagowska, Wenerska