MŚ:Ćwierćfinał, to już dziś!

Polki już odniosły sukces na tegorocznym mundialu, jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i jak same siatkarki zapowiadają, zrobią wszystko by wejść do strefy medalowej. Zadanie jednak to arcytrudne…

Polskie siatkarki do ćwierćfinału weszły z 4 miejsca w tabeli, czyli ostatniego premiowanego awansem. Dlatego też na ich drodze po raz kolejny stają faworytki i broniące tytułu Serbki, które póki co nie odniosły porażki w MŚ 2022.
Biało-czerwone rozegrały już jeden mecz z ekipą z Bałkanów, przegrywając wówczas w drugiej rundzie mistrzostw 0:3. Niestety mówiło się wówczas, że rywalki wcale nie zagrały meczu na najwyższym poziomie. Jak się okazało w późniejszym starciu z USA, biało-czerwone też potrafią zaprezentować lepszą siatkówkę niż w starciu z Serbkami (pokonały USA 3:0).

Biało-czerwone nie będą faworytkami w ćwierćfinale do którego awansowały po 60 latach, co już jest wielkim sukcesem. Jadnak jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia i nasze rodaczki zapowiadają gotowość do walki i chęć zwycięstwa, sprawienia sensacji. Aby tak się stało na pewno Polki muszą dobrze zagrać serwisem, ale przede wszystkim zatrzymać Tijanę Bosković, która zrobiła nam sporo krzywdy w poprzednim meczu, a był to – jak pokazały później statystyki – jej słaby mecz. – Trzeba grać cierpliwie w obronie, by nie dobiła się do boiska może za prierwszym razem – powiedziała rozgrywająca Joanna Wołosz.

Mecz ćwierćfinałowy POLSKA – SERBIA odbędzie się we wtorkowy wieczór w Arenie Gliwice. Początek o godzinie 20:30. Wcześniej, o godzinie 17:30 rozegrany zostanie pierwszy ćwierćfinał pomiędzy reprezentacjami USA, a Turcją.

Terminarz meczów fazy pucharowej:
Ćwierćfinały (11.10.br.)
Apeldoorn
QF1: Włochy – Chiny g. 17:00
QF2: Brazylia – Japonia g. 20:00

Gliwice
QF3: Serbia – POLSKA g. 20:30
QF4: USA – Turcja g. 17:30

Półfinały (12-13.10.br.)
Apeldorn – zwycięzcy QF1 – QF2
Gliwice – zwycięzcy QF3 – QF4

Mecze o medale – Apeldoorn (15.10.br.)
o 3 miejsce – przegrani półfinałów
finał – zwycięzcy półfinałów