Nowa środkowa w Sopocie

Brittnee Cooper, środkowa, która w minionym roku reprezentowała barwy azerskiej Rabity Baku, w nadchodzącym sezonie występowała będzie w barwach PGE Atomu Trefla Sopot.

Brittnee jest kolejną bardzo utalentowaną siatkarką w naszym zespole, która z pewnością pomoże nam w dotarciu do wyznaczonych celów – zapewnia Lorenzo Micelli, trener PGE Atomu. – Zresztą ma już ona na swoim koncie doświadczenie z Francji czy Azerbejdżanu i w każdym z tych klubów radziła sobie bardzo dobrze. Jestem pewny, że szybko wpasuje się w naszą filozofię gry. Dla mnie to normalna sytuacja, że cztery blokujące będą rywalizowały o miejsce w składzie – to korzystne dla zespołu, bo ich ciężka praca na treningach przełoży się na postawę na boisku. A na tym również polega nasz projekt.

Cooper w 2009 roku została ogłoszona zawodniczką roku spośród wszystkich siatkarek biorących udział w rozgrywkach akademickich USA. Ma także za sobą występy w szerokiej reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Przed przeprowadzką do Azerbejdżanu reprezentowała barwy Nantes Volley. W minionej edycji Europejskiej Ligi Mistrzyń wraz z koleżankami z Rabity Baku wywalczyła brązowy medal rozgrywek o klubowe mistrzostwo Starego Kontynentu. W meczu o 3. miejsce azerska drużyna pokonała zresztą prowadzone przez Micellego Eczacibasi VitrA Stambuł 3:0, a Cooper występowała wtedy obok byłej zawodniczki PGE Atomu i aktualnej rekordzistki punktowej ligi polskiej, Rachel Rourke. Amerykanka nie ukrywa, że fenomenalna Australijka pomogła jej podjąć decyzję odnośnie zmiany klubu.

Bardzo się cieszę, że będę grała w PGE Atomie w tym sezonie. Dla mnie to klub już prestiżowy i wiem, że to świetne miejsce sprzyjające rozwojowi i grze na najwyższym poziomie – mówi Cooper. – Rachel Rourke, z którą miałam okazję grać w minionym sezonie w Rabicie, powiedziała mi o klubie i mieście same dobre rzeczy. Jej zdanie było dla mnie jednym z głównych powodów do podjęcia takiej decyzji. Teraz nie mogę się już doczekać samego przyjazdu do Sopotu i rozpoczęcia treningów. Najchętniej sprawiłabym, aby sezon już się rozpoczął!

Cooper będzie występowała w PGE Atomie Treflu z numerem 15. Nad morzem pojawi się już około 22 sierpnia.

 

inf.prasowa