O brąz: Resovia bliżej medalu

W walce o trzecie miejsce PlusLigi był remis 1:1. O brąz mistrzostw Polski walczą Resovia Rzeszów z Wartą Zawiercie. Trzecie spotkanie, w Rzeszowie, to mecz w którym ponownie obie drużyny dysponowały pełnym składem. Zobacz jak przebiegał mecz na Podpromiu.

Pierwszy set rozpoczął się od wymiany punkt za punkt, dopóki w polu serwisowym nie zameldował się Bucki, który swoje zrobił zagrywką – 10:7. Gospodarze Dobrze grali blokiem oraz w ataku od początku dobrze spisywał się De Falco. Zawiercie zaś słabo grało na prawym skrzydle, popełniało zbyt dużo błędów własnych, co uniemożliwiało odrobienie strat – 18:14. Resovia nie dała sobie wydrzeć w tej partii Zwycięstwa i objęła prowadzenie w meczu.

Drugi syn również układał się po myśli gospodarzy którzy prowadzili trzema oczkami jednak w samej końcówce, przy zagrywce Konarskiego, Warta wykorzystała okazje i doprowadziła do remisu 20:20. Końcówka, to popisowa gra Buckiego w polu serwisowym, a partię zakończył efektownym asem. Tym samym Resovia prowadziła w meczu 2:0.

Trzeci set lepiej rozpoczęła Warta Zawiercie stawiając wszystko na jedną kartę w polu serwisowym, co dało efekty. Zawiercianie prowadzenia jednak nie zdołali utrzymać, przez co ponownie końcówka seta budziła wiele emocji-22:22. Błąd Kovacevicia dał piłkę meczową Resovii, dłuższa akcja zakończona blokiem na Kwolku, zakończyła mecz. Tym samym Rzeszów jest o krok od brązowego medalu.

Asseco Resovia Rzeszów – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:19, 25:22, 25:23)
Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 2:1 dla Resovii Rzeszów

Resovia: Drzyzga, Kozamernik, Kochanowski, Bucki, DeFalco, Piotrowski, Zatorski (L) oraz Muzaj, Kędzierski, Potera (L)
Warta: Tavares, Konarski, Kovacević, Kwolek, Zniszczoł, Szalacha, Danani (L) oraz Kalembka, Kozłowski, Dulski