Pięć setów w Bełchatowie

Pierwszy mecz półfinałowy pomiędzy Skrą Bełchatów, a Jastrzębskim Węglem zakończył się dopiero w tie-breaku.

Blokowany Michał Kubiak i Skra prowadzi już 2:0. Conte na podwójnym bloku, piłka wraca na stronę Skry – 4:3. Na pierwszej przerwie technicznej po udanym początku prowadzą gospodarze – 8:5.  Przez podwójny blok przedziera się Gierczyński – 9:6. W aut atakuje Kłos – 9:7. Po rękach blokujących atakuje Wlazły – 12:10. W kontrze blokowany Michał Kubiak – 13:10. Punktowa zagrywka Michała Kubiaka doprowadza do remisu – 14:14. Zatorski nie przyjmuje zagrywki Michała Łasko – remis po 17. Duet: Kłos, Wlazły blokują Kubiaka – 20:18. W kontrze na podwójnym bloku punktuje Wlazły – 22:20. Przejście dołem Andrzeja Wrony – 24:23. Blok-aut i Skra wygrywa pierwszą partię 25:23.

Od nieudanej zagrywki rozpoczyna Masny – 1:0. Z pipe’a Kubiak – remis po 4.  Na pierwszej przerwie Jastrzębianie prowadzą 6:8 Błąd Uriarte – 6:10. Na czystej siatce Kubiak – 9:14. Przechodzącą piłkę wykorzystuje Krzysiek Gierczyński – 9:15. Na pojedynczym bloku punktuje Gierczyński – 10:16. W aut zagrywa Tuia – 14:21. Ze środka punktuje Pajenk –  15:22. Na potrójnym bloku bez problemu Gierczyński – 16:23. W zagrywce punktuje Pajenk – 16:24. W siatkę zagrywa Conte, Jastrzębski Węgiel wygrywa 17:25.

Długą wymianę wygrywa Skra, jednak Jastrzębski wciąż prowadzi – 4:5. Blok-aut po ataku Michała Łasko, dodatkowo punktowa zagrywka tego zawodnika – 7:5. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzą bełchatowianie – 8:7. Skutecznie Kubiak – remis po 11. Punktowa zagrywka Kubiaka – 12:13. Po bloku Łasko – 12:15. Na drugiej przerwie technicznej Jastrzębie prowadzi 13:16. Na boisku pojawia się Bontje i bardzo szybko zaznacza swoją obecność – 14:17. Tuia zablokowany przez Masnego – 16:20. Blok-aut po ataku Kubiaka – 19:21. Skutecznie ze skrzydła Conte – 20:21. W siatkę zagrywa Kubiak – 21:22, czas dla gości. Skutecznie w kontrze radzi sobie Łasko – 22:24.  W boisko Bontje – 23:25.

Piłkę przechodzącą wykorzystuje Daniel Pliński – 3:1. Przy czteropunktowym prowadzeniu Skry (5:1) trener Bernardi prosi o czas. Seria bardzo dobrych zagrywek Mariusza Wlazłego trwa! (6:1). Na pierwszej przerwie Skra prowadzi 8:2. Seria popsutych zagrywek po obu stronach siatki – 9:4. Na skrzydle zablokowany Łasko, Skra prowadzi już 12:5. Kolejne dobre zagrywki Mariusza Wlazłego sprowadzają nas na drugą przerwę techniczną – 16:7. W kontrze bez bloku w aut atakuje Kubiak – 17:8. Po rękach blokujących Bontje – 19:10. Długą akcję kończy Kubiak – 19:13. Skutecznie Wlazły – 22:15. W siatkę zagrywa Kubiak – 23:16. Blokowany Marechal – 24:16. Czwarta partia bezapelacyjnie należała do graczy Skry Bełchatów – 25:16.

Od pipie’a w siatkę rozpoczyna Pajenk – 0:1. Wojtaszek broni piłkę uciekającą w trybuny, dzięki temu Jastrzębie wygrywa długą akcję – 1:2. Kolejna długa akcja na korzyść bełchatowian, Kubiak otrzymuje żółtą kartkę – 5:2. Blok-aut po ataku Conte – 6:2. Nieporozumienie po stronie jastrzębian  – 7:2. Po bloku Wlazły – 8:3. Przechodzącą piłkę wykorzystuje Conte – 9:3. Skutecznie Marechal – 10:5.  Autowa zagrywka Łasko – 11:5. Po prostej Łasko – 11:6. W zagrywce punktuje Marechal – 11:7. Na skrzydle zablokowany Łasko – 12:7. Przy stanie 13:10 o czas prosi trener Falasca. Punktuje Conte i Skra ma piłkę meczową – 14:10. Atakiem po bloku mecz kończy Wlazły – 15:11.

MVP: Facundo Conte

PGE SKRA Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:23, 17:25, 23:25, 25:17, 15:11)

SKRA: Wlazły, Kłos, Conte, Wrona, Uriarte, Antiga, Zatorski (L) oraz: Uriarte, Tuia, Pliński, Maćkowiak

Jastrzębie: Masny, Kubiak, Gierczyński, Łasko, Pajenk, Van De Voorde, Wojtaszek (L) oraz: Malinowski, Bontje, Marechal, Filippov

Stan rywalizacji 1:0 dla Skry Bełchatów