PL: Czarne otwarcie nowej hali

Czarni Radom zainaugurowali w końcu mecze PlusLigi w nowej radomskiej hali. Niestety nie było to dobre otwarcie, bowiem podopieczni trenera Bednaruka nie ugrali nawet seta…

18 kolejka PlusLigi miała być dla Cerradu Enea Czarnych Radom wyjątkowa i odświętna, bowiem właśnie meczem tej kolejki, ze Ślepskiem Malow Suwałki, zainaugurowali rozgrywki siatkarskie w nowej hali sportowej. Niestety radomianie musieli uznać wyższość rywali, którzy praktycznie pod kontrolom mieli całe spotkanie. Radom najbliżej zwycięstwa był w drugiej partii, którą kończyła gra na przewagi. Niestety tego seta też nie potrafili przechylić na swoją korzyść.

Suwalczanie rozgrywali bardzo dobre spotkani w każdym elemencie. Posłali aż 8 asów, a odrzucający serwis, który sprawiał problemy Czarnym na siatce, przełożył się na dobrą grę gości blokiem. Do tego na dobrych skutecznościach grali skrzydłowi, a Sapiński był groźny dla rywali nie tylko na bloku, ale też w ataku i w polu serwisowym. Niestety po stronie Cerradu nie było lidera, który grałby na tak dobrej skuteczności.

Czarni odnotowując porażkę, zajmują nadal 13 miejsce w tabeli, zaś Ślepsk jest na 11 pozycji.

MVP: Paweł Halaba

Cerrad Enea Czarni Radom – Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (20:25, 24:26, 16:25)

Czarni: Kędzierski (2), Lemański (10), Berger (11), Faryna (3), Santana (2), Parkinson (3), Masłowski (libero) oraz Woropajew, Gąsior (10), Rusin (5), Nowowsiak (libero)
Ślepsk: Klinkenberg (8), Bołądź (16), Takvam (3), Sapiński (6), Halaba (17), Tuaniga (3), Czunkiewicz (libero) oraz Laskowski, Łukasik