PL: Lubin wywozi 3 punkty

Lubin

Beniaminek ligi przegrał 1:3 z Cuprum Lubin, każdy sety były wyrównane z wyjątkiem trzeciej odsłony. Jednak  lepsi w końcówkach byli podopieczni Pawła Ruska i to oni wyjechali z Podbeskidzia z kompletem punktów.

Pierwszy set był nerwowy w wykonaniu obu zespołów. Gra była szarpana i punkt za punkt do stanu 14:14. Później dobrym serwisem popisał się Woch co dało przewagę gospodarzą którą otrzymali prawie do końca. Na serwisiepojawił się Kapica co doproawdziło do remisu. W decydującym momencie bład w serwisie popełnił Woch i wygrali goście. Kolejna partia była również wyrównana, ale to gospodarze cały set gonili rywali. W końcówce seta w grze gospodarzy można było zauważyć dodatkową motywację do zwycięstwa ale nie udało im się dogonić zespołu z Lubina. Trzecią partię lepiej rozpoczęli zawodnicy z Bielska-Białej, świetnie grali blokiem co dało im prowadzenie w secie. Decydujące punkty zdobył Hanes, który posłał dwa asy serwisowe, dzięki czemu miejscowi przedłużyli losy rywalizacji. Błędy w przyjęciu oraz ataku bielszczan dały prowadzenie ich rywalom 6:2. Gospodarzą udało się doprowadzić do stanu 10:11. Jednka  goście ponownie odskoczyli na kilkupunktowe  prowadznie.Po zagraniu blok-aut Alexandra Bergera trzy punkty powędrowały na konto graczy z Lubina.

BBTS Bielsko-Biała – Cuprum Lubin 1:3 (23:25, 23:25, 31:29, 22:25)

MVP: Moustapha M’Baye

Składy:
BBTS Bielsko-Biała: Woch (12), Siek (1), Gergye (13), Zimmermann (2), Formela (3), Hanes (17), Fijałek (libero) oraz Zawalski (8), Gil, Sinoski, Urbanowicz (7), Teklak (libero)
Cuprum Lubin: Ferens (14), M’Baye (14), Krage (11), Pająk (7), Kowalow (18), Berger (12), Szymura (libero) oraz Kubicki (1), Kapica (2)