PL: LUK wywozi punkty z Bełchatowa

4 kolejkę PlusLigi rozpoczęła Skra z Bogdanką. Reszta ekip rozegra swoje mecze od soboty 4 listopada.

Początek meczu wymarzony dla Lublina, który za sprawą serii asowych zagrywek Ferreiry miał korzystny wynik – 1:5. Lublinianie pewnie kontrolowali przebieg gry, cały czas wywierając presję na rywalu – 7:15. Skra w tej partii nie miała nic do powiedzenia.

Drugi set rozpoczął się równo, jednak chwilowo na prowadzenie wyszedł Lublin. Kontra Lipińskiego i as Poręby dały ponownie remis – 12:12. Skra miała kłopoty z przyjęciem. Kania w ważnym momencie ustawiał dobre bloki, w obronie skutecznie grał Thales, a w rezultacie goście byli kilka punktów z przodu – 19:22. Schulz zadaniowo wprowadzony na zagrywek posłał asa, co dało piłkę setową LUKowi, który po chwili prowadził 2:0 w meczu.

Lepszy wynik Bełchatów miał w 3 secie, kiedy nawet niewielkie prowadzenie mieli po swojej stronie miejscowi – 19:17. Atak Skry trzymał Aciobăniței. W końcówce blok na Kinarskim dał kontakt punktowy, a skuteczna kontra Ferreiry doprowadziła do remisu po 23 i ostatecznie grę nerwów na przewagi. Spotkanie przedłużył kontratak Lemańskiego środkiem. Skra pozostała tym samym w grze.

Kolejny set, to powrót Lublina do swojej skutecznej gry. Goście ponownie wywierali presję serwisem, ale trzeba zauważyć, że Diez grał słabszy mecz w swoim wykonaniu. Gdy LUK punktował blokiem, trener miejscowych przerwał grę – 10:15. Mimo, że Skra starała się ratować wynik, były to próby bezskuteczne. Lublin kontrolował przebieg gry, a po kontrataku Ferreiry miał piłkę meczową w górze – 19:24. Spotkanie zakończył efektowny as serwisowy Ferreiry. Bogdanka zasłużenie wywozi 3 oczka z Bełchatowa. Dla miejscowych to druga porażka w sezonie.

PGE GiEK Skra Bełchatów – Bogdanka LUK Lublin 1:3 (16:25, 22:25, 26:24, 19:25)

Skra: Łomacz, Lemański, Konarski, Aciobăniței, Poręba, Lipiński, Diez (l) oraz Mika, Kupka, Rybicki, Nowak

LUK: Nowosielski, Nowakowski, Kania, Ferreira, Malinowski, Brand, Thales (l) oraz Kędzierski, Schulz, Hudzik