PL: Mikołajkowe zwycięstwo Jastrzębskiego

W 14 kolejce wicemistrzowie Polski podejmowali u siebie Czarnych Radom, którzy po zmianie trenera pokazali, że potrafią walczyć, rozgrywając pięć setów z mistrzami kraju. Co prawda faworytami meczu w Jastrzębiu Zdroju byli gospodarze, jednak należało się spodziewać ciekawego widowiska. A co pokazało boisko?

Początek meczu był wyrównany, jednak blok radomian dał im przewagę – 4:6. Obie drużyny dopuszczały się błędów w ataku, a blok Clevenot dał remis po 11. Źle wszedł w mecz Boyer i po kolejnym autowym ataku został zmieniony przez Hadravę – 15:17. Kontra Hadravy szybko dała kolejny remis, a wynik odwrócił Wiśniewski środkiem – 18:17. Niestety w kolejnej akcji “Wiśnia” doznał urazu kolana lądując po bloku, przez co zmienił go Dryja. Kontratak Clevenot, odpowiedź Łukasika, a w rezultacie remis 22:22. Pierwszą piłkę setową mieli w górze gospodarze, po skutecznym bloku – 24:23. Fornal w kontrataku zakończył seta.

Hadrava już na początku drugiej partii “odpalił” serwisem – 4:1. Jastrzębski w tej partii skuteczniej spisywał się na siatce, co przekładało się na wynik, po autowym ataku Lemańskiego był stan 8:3. Radomianie obijając blok rywali zniwelowali straty do trzech oczek, po czym blok na Clevenot dał wynik 13:11. Dobrze funkcjonowała formacja blok-obrona miejscowych, co pozwoliło ponownie odskoczyć z wynikiem – 16:11. Trwała wyrównana gra, która sprzyjała jastrzębianom – 20:15. Clevenot asem dał piłkę setową, a partię zakończył Radom błędem. Jastrzębski prowadził już 2:0.

Jastrzębianie nie zwalniali, po asie serwisowym Macyry, trener Woicki przerwał grę – 8:4. Gdy w polu serwisowym stanął Macyra, jastrzębianie odjechali z wynikiem, wykorzystując słabe przyjęcie rywali – 12:5. Czarni w tej partii byli bezradni na poczynania rywali, nie potrafili znaleźć punktu zaczepienia – 16:8. Jastrzębski zdecydowanie wzmocnił serwis w tej partii, a z seta na set coraz skuteczniej grał Fornal – 19:10. Radomianie walczyli do końca, zdołali nieco zniwelować straty, ale piłka meczowa dla miejscowych była w górze po zagrywce w siatkę Lemańskiego – 24:19. Spotkanie zakończył atak Hadravy. Jastrzębski wygrał w trzech setach, dopisując do tabeli trzy oczka.

Jastrzębski Węgiel – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:23, 25:18, 25:20)

Jastrzębski: Boyer, Wiśniewski, Tervaportti, Clevenot, Fornal, Macyra, Popiwczak (L) oraz Hadrava, Dryja
Czarni: Schulz, Ostrowski, Nowako, Borges, Łukasik, Lemański, Masłowski (L) oraz Firszt, Rusin, Gąsior