PL: Pierwsze punkty Resovii

Olsztynianie rozpoczęli zmagania ligowe meczem z Resovią. Indykpol w tym sezonie w roli gospodarza rozgrywał będzie swoje mecze w Iławie, co jest konsekwencją przebudowy olsztyńskiej “Uranii”.

Obie drużyny po sporej przebudowie. Na papierze faworytem byli goście, jednak na początku sezonu nic nie jest pewne, a forma drużyn bardzo róźna. Rzeszowianie mający w swych szeregach sporo kadrowiczów, w pełnym składzie spędzili tylko ostatni tydzień przygotowań.
Mecz od początku pokazał, że wysokiego poziomu sportowego nie ma co oczekiwać, a rzeszowianie wyjątkowo męczyli się w ataku, powtarzając kilkukrotnie akcje, by uzyskać punkt. Olsztynianie natomiast dobrze grali blokiem, korzystali również z wielu piłek wybronionych w obronie. Obie ekipy ryzykowały serwisem, co zdecydowanie bardziej opłacało się Resovii. Najwięcej asów zaserwował Muzaj.

Spotkanie rozpoczęło się od dość wyrównanej gry, ale końcówkę dobrze rozegrali goście. Drugi set był pod kontrolą Rzeszowa, zaś w trzecim do połowy dyktował warunki AZS, a przy zagrywce wspomnianego wcześniej Muzaja wynik się wyrównał. Wówczas Resovia przejęła kontrolę nad grą, powiększając przewagę. Trener Bonita dokonywał zmian, jednak nie przełożyło się to na przedłużenie spotkania. Olsztynianie rozpoczęli tym samym sezon od porażki przed własną publicznością, a cenne trzy punkty pojechały na Podkarpacie.

MVP: Fabian Drzyzga

Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (22:25, 18:25, 20:25)

AZS: Firlej, Andringa, Jakubiszak, DeFalco, Averill, Butryn, Gruszczyński (L) oraz Król, Salehi, Ciunajtis (L), Siwczyk
Resovia: Krulicki, Muzaj, Deroo, Kozamernik, Drzyzga, Cebulj, Zatorski (L) oraz Bucki, Woicki, Tammemaa, Szerszeń