PL: Podział punktów w Iławie

Olsztynianie w Iławie podejmowali Ślepsk w meczu 16 kolejki PlusLigi. AZS mimo niekompletnego składu pokonali gości, ale dopiero po tie-breaku.

Olsztynianie przed własną publicznością pokonali Suwałki, jednak stracili jeden punkt. Goście mimo straty kilku punktów w połowie czwartej odsłony, wyrównali wynik, po czym doprowadzili do tie-breaka. Dobre ataki Bołądzia, zagrywka Tuanigi i Slepsk zmusił trenera miejscowych do wzięcia czasu. As Sapińskiego i skuteczny Klinkenberg odmienili wynik, a kropkę nad “i” postawił Bołądź. Olsztynianie mając zwycięstwo za trzy punkty “na tacy”, musieli jeszcze udowodnić swoją wyższość w 5 secie. A łatwo nie było. Początek krótkiej partii, to walka punkt za punkt. Dopiero atak DeFalco i błąd gości dały prowadzenie Indykpolowi, ale Ślepsk nie dawał za wygraną. Jednak tym razem akademicy mieli inicjatywę po swojej stronie, a punktowa zagrywka DeFalco dała jego ekipie kolejne piłki meczowe. Ostatecznie Olsztyn wygrał po raz drugi z suwalczanami, którzy tym razem zdobyli jeden punkt.

MVP: Karol Butryn

Indykpol AZS Olsztyn – Ślepsk Malow Suwałki 3:2 (25:23, 23:25, 25:23, 25:27, 15:12)

AZS: Jankiewicz (2), Siwczyk (14), Jakubiszak (3), DeFalco (27), Janiszewski (7), Butryn (28), Gruszczyński (libero) oraz Król, Ciunajtis
Ślepsk: Klinkenberg (20), Bołądź (31), Takvam (13), Buchowski (8), Sapiński (9), Tuaniga (3), Czunkiewicz (libero) oraz Laskowski, Łukasik, Rudzewicz, Smoliński