PL: Resovia na piątkę

Asseco Resovia Rzeszów nie bez problemów, ale wykorzystała szansę i wygrywając złoty set zakończyła sezon PlusLigi 2021/2022 na piątym miejscu, zapewniając sobie udział w Europejskich Pucharach.

Pierwszy mecz rozgrywany w Iławie zakończył się zwycięstwem rzeszowian, którzy byli w dobrej sytuacji przed rewanżem we własnej hali. Jak się okazało, rzeszowianie tylko dobrze weszli w mecz, a później było ciężko, albo bardzo ciężko.
Ostatecznie decydowała nieskuteczność i błędy w ważnych momentach, niedokładności po stronie Rzeszowa. Trener dokonywał zmian, jednak nie odwróciły one losów meczu. Po zwycięstwie Olsztyna i bardzo dobrej grze DeFalco, był remis w rywalizacji – 1:1 w meczach. O pozycji w tabeli na koniec sezonu decydował więc “złoty set”, czyli tie-break rozgrywany do 15 punktów.

Złoty set, to moment kiedy Resovia wzięła wszystko w swoje ręce i pokazała, że potrafi zagrać dobrą siatkówkę. Pewnie wygrana partia 15:10 sklasyfikowała rzeszowian na 5 miejscu w tabeli, dając możliwość udziału w Europejskich Pucharach w kolejnym sezonie. Olsztynianie zakończyli sezon na 6 pozycji.

MVP: Torey DeFalco