PL: Seria zawiercian trwa…

Znakomita seria Aluronu CMC Warty Zawiercie trwa. W 12. kolejce siatkarskiej PlusLigi przed własną publicznością ograł 3:0 Projekt Warszawa. Zawiercianie w świetnych humorach będą się więc przygotowywać do meczu Ligi Mistrzów. Najwięcej powodów do zadowolenia miał Miguel Tavares, który otrzymał statuetkę dla MVP spotkania.

Od początku spotkania obaj rozgrywający starali się urozmaicić grę. Jan Firlej efektownie współpracował na środku z Piotrem Nowakowskim, a Miguel Tavares z Miłoszem Zniszczołem. Jednocześnie problemem, zwłaszcza Projektu, była duża liczba zepsutych zagrywek. Mimo to, kiedy Artur Szalpuk zatrzymał blokiem atak Dawida Konarskiego, goście prowadzili 16:14. Po chwili jednak asem serwisowym popisał się Tavares i zawiercianie odzyskali prowadzenie. Punkt zagrywką dołożył jeszcze Uros Kovacević, a seta wygranego 25:22 przez Aluron zakończył zepsuty serwis Jurija Semeniuka. Siatkarze z Warszawy w pierwszym secie popełnili w tym elemencie aż 11 błędów.

Również pierwsze momenty drugiej partii stały pod znakiem równej gry po obu stronach, warszawianie psuli mniej zagrywek, ale byli mniej skuteczni w ofensywie od rywali (4:7). W kontrze dobrze poradził sobie Miłosz Zniszczoł (10:6), ale Projekt Warszawa się nie poddawał, udało mu się zatrzymać Kovacevicia. Potem jednak ponownie asem serwisowym popisał się Tavares (14:10), raz jeszcze przyjezdni się zbliżyli (13:15), Andrzej Wrona dołożył widowiskowy blok i po kolejnej „czapie” stołecznych, tracili już oni zaledwie oczko (18:19). W końcówce to podopieczni Michała Winiarskiego włączyli wyższy bieg, szczęśliwą i punktową obroną zaimponował Patryk Łaba (24:20). Goście obronili jeszcze trzy setbole, ale akcja z VI strefy Warty dała im prowadzenie w całym meczu 2:0.

W trzecim secie Warta wcześnie zdobyła prowadzenie i potrafiła kontrolować wydarzenia na boisku. Pojedyncze zrywy Projektu były niewystarczające do powstrzymania gospodarzy i runda zakończyła się wynikiem 25:19.

MVP: Miguel Tavares

Aluron CMC Warta Zawiercie – Projekt Warszawa 3:0
(25:22, 25:23, 25:19)

Warta: Kwolek (8), Zniszczoł (5), Konarski (8), Tavares (2), Szalacha (6), Kovacević (19), Danani (libero) oraz Gruszczyński i Łaba (1)
Projekt: Firlej, Tillie (9), Wrona (10), Nowakowski (6), Szalpuk (14), Klapwijk (8), Wojtaszek (libero) oraz Jaglarski (libero), Semeniuk, Grobelny (3), Janikowski (1) i Pawlun