PL: Szybki mecz Jastrzębskiego w Krakowie

Barkom Każany podejmował w krakowskiej hali Suche Stawy Jastrzębski Węgiel. Trybuny zapełniły się do ostatniego miejsca, ale faworyt był tylko jeden, goście.

Pierwszy set był niezłym laniem dla ukraińskiej drużyny, która miała problemy z własną grą w każdym elemencie, a do tego dopuszczała się błędów. Jastrzębski robił co chciał, deklasując rywali do 10.

Drugi set niby wyglądał lepiej jeżeli chodzi o organizację gry miejscowych, ale nagminnie psuli serwisy, podejmując ryzyko w tym elemencie. Górnicza drużyna robiła swoje, a na pochwałę zasługuje gra obronna Popiwczaka. Jastrzębski miał pełną kontrolę wyniku.

Z seta na set coraz lepiej wyglądała gra Barkomu, skuteczność w ataku poprawił Tupchii. Jednak po stronie gości funkcjonowała każda strefa, przez co ponownie grę kontrolowali jastrzębianie. Clevenot dołożył punkt zagrywką, jednak Lwów punktował na kontrze i blokiem. Pojedyncze akcje Ukraińców nie wpłynęły jednak na wynik, który kontrolowali wicemistrzowie Polski. Co prawda mecz nie stał na wysokim poziomie, ale liczy się wygrana. Jastrzębski pewnie wygrał mecz w trzech setach.

Barkom Każany Lwów – Jastrzębski Węgiel 0:3 (10:25, 20:25, 14:25)

Barkom: Yenipazar, Tupchii, Kvalen, Shchurov, Firkal, Smoliar, Kanaiev (L) oraz Shevchenko, Holoven, Kucher
Jastrzębski: Toniutti, Boyer, Clevenot, Fornal, M’Baye, Gladyr, Popiwczak (L) oraz Hadrava, Tervaportti