PL: W Suwałkach lepsza Warta

Komplet punktów zawiercianie wywalczyli w meczu 29 kolejki PlusLigi, w Suwałkach pokonując Ślepsk, który porażką tą stracił szansę na awans do play off.

Faworytem tego meczu byli goście i szybko potwierdzili to na boisku. Co prawda Suwałki robiły co mogły aby dorównać Aluronowi, jednak wystarczyło to zaledwie na seta. W drugiej partii Ślepsk dobrze wszedł w grę i dyktował warunki. Bardzo dobrze spisywał się Filipiak w ataku, dobrze funkcjonowała obrona, a goście mieli kłopot z własnym atakiem. Warta dopiero w końcówce drugiej partii wywarła nieco presji na rywalu, niwelując nieco straty. Jednak Ślepsk zdołał obronić wynik i doprowadził do stanu 1:1 w meczu. Pozostałe sety były kontrolowane przez gości, którzy zagrali swoje. Sporo krzywdy wyrządzili przede wszystkim serwisem.

Aluron dopisał do tabeli trzy oczka, zaś Suwałki nie wygrywając nawet meczowego punktu, stracili szansę na wejście do ósemki.

Ślepsk Malow Suwałki – Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (20:25, 25:23, 17:25, 17:25)

Ślepsk: Sanchez (2), Filipiak (18), Kujundzić (14), Takvam (7), Sapiński (6), Halaba (4), Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta, Magnuszewski, Buchowski, Depowski (1)
Warta: Kwolek (9), Rejno (11), Konarski (16), Tavares (8), Kovacević (23), Szalacha (11), Danani (libero) oraz Waliński, Łaba