PP: Jastrzębski w finale po trzech setach z Resovią

Jastrzębski Węgiel i Asseco Resovia Rzeszów zmierzyli się ze sobą w drugim meczu półfinałowym TAURON Pucharu Polski Mężczyzn 2023. Podobne starcie odbyło się w minionym roku, wówczas lepsi byli jastrzębianie. A jak potoczył się mecz w tym roku?

Początek meczu należał do Resovii, która wykorzystywała kontrataki, dobrze w mecz wszedł Muzaj – 2:5. Kłopoty z przyjęciem mieli jastrzębianie, co ułatwiło rywalom czytanie gry na siatce – 4:8. Górnicza drużyna powoli, ale skutecznie odrobiła straty, a punktując blokiem doprowadziła do remisu 10:10. Jastrzębianie poprawili przyjęcie, punktowali też serwisem – najpierw M’Baye, później Boyer – co pozwoliło na zbudowanie przewagi – 14:12. Jastrzębski kolejne punkty przewagi dołożył blokiem – 20:15. Autowy atak De Falco dał piłkę setową Jastrzębskiemu, a partię na korzyść pomarańczowych zakończył Fornal atakując z pipe’a.

Rzeszowianie dobrze otworzyli drugiego seta, uzyskując przewagę w ataku – 1:3. Fornal obijając rzeszowski blok doprowadził do remisu 5:5. Jastrzębski kontynuował grę na wysokim procencie skuteczności ataku, do tego M’Baye bardzo dobrze grał blokiem – 10:6. Trener Medei wprowadził Buckiego za Muzaja, który w tym secie spisywał się słabo na swojej pozycji. Bucki jednak na powitanie otrzymał od rywali blok – 14:9. Atak Kochanowskiego środkiem oraz blok Kozamernika poderwały Resovię do walki – 19:17. Gladyr kończąc piłkę przechodzącą po złym przyjęciu Resovii dał piłkę setową Jastrzębskiemu. Po chwili seta zakończył Boyer asem serwisowym.

Początek trzeciego seta był wyrównany, jednak ponownie jastrzębski blok zrobił różnicę – 9:6. Górnicza drużyna była nie do zatrzymania, pewnie punktując w każdym elemencie – 20:11. Resovia nie miała w tym dniu argumentów na zatrzymanie dobrze dysponowanych rywali. Jastrzębski blok przypieczętował awans jastrzębian do finału PP.

W finale czeka już ZAKSA, z którą Jastrzębski rozgrywał poprzednie trzy finały PP, regularnie doznając porażki. Jak będzie jutro?

Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:17, 25:19, 25:17)

Jastrzębski: Fornal, M’Baye, Boyer, Clevenot, Gladyr, Toniutti, Popiwczak (L) oraz Granieczny (L)
Resovia: Kozamernik, Drzyzga, De Falco, Kochanowski, Muzaj, Cebulj, Zatorski (L) oraz Kędzierski, Bucki, Borges, Potera (L), Krulicki, Mordyl