PP: Rozlosowano pary 1/16 finału

Poznaliśmy pary 1/16 finału TAURON Pucharu Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2022. Losowanie odbyło się w magazynie „7 Strefa” w Polsacie Sport. Jego wyniki gwarantują emocje aż do samych turniejów finałowych.

Dziennikarze i eksperci Polsatu Sport – Marta Ćwiertniewicz, Dorota Świeniewicz i Damian Dacewicz – odpowiadali za wykonanie losowania, które przebiegło pod czujnym okiem komisji z Polskiej Ligi Siatkówki.

Sporo emocji towarzyszyło losowaniu męskiego TAURON Pucharu Polski. W pojemniku do losowania umieszczonych zostało 14 kul, a w nich znalazły się nazwy wszystkich klubów PlusLigi. W drugim naczyniu było 16 numerów meczów 1/16 finału (od 16 do 31). Kolejno zostały wylosowane kule z pojemnika z nazwami drużyn i z drugiego kule z numerem meczu. W ten sposób każda z drużyn PlusLigi trafiła do meczu z numerem od 16 do 31 i została umieszczona na diagramie rozgrywek. Właśnie według niego będą prowadzone tegoroczne rozgrywki aż po sam finał. Według diagramu powstały pary kolejnych rund: 1/8 finału (mecze 19 stycznia 2022), 1/4 finału (2 lutego 2022) oraz półfinały i finał.
Później losowano z dwóch kolejnych pojemników. W pierwszym umieszczono 16 nazw drużyn TAURON 1. Ligi oraz dwie z eliminacji. W drugiej znajdowało się 18 numerów meczów. W wyniku całego losowania powstało 16 par meczowych. Gospodarzami meczów 1/16 finału są zespoły z niższych klas rozgrywkowych lub wyżej sklasyfikowane w tabeli końcowej sezonu rozgrywkowego 2020/2021.

Cieszę się, że dla naszych klubów z TAURON 1. Ligi mamy tyle siatkarskich świąt – podkreśla prezes Artur Popko. – Do klubów z zaplecza PlusLigi zawitają bowiem gwiazdy światowej siatkówki, medaliści olimpijscy, mistrzowie świata. Będziemy promować najlepszą ligową siatkówkę niemal w całej Polsce.

Wyniki losowania 1/16 finału TAURON Pucharu Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn:
Mecz 16 BKS Visła Proline Bydgoszcz – Cuprum Lubin
Mecz 17 BBTS Bielsko-Biała – Trefl Gdańsk
Mecz 18 Mickiewicz Kluczbork – Olimpia Sulęcin
Mecz 19 ZAKSA Strzelce Opolskie – GKS Katowice
Mecz 20 SPS Chrobry Głogów – Stal Nysa
Mecz 21 KRISPOL Września – Cerrad Enea Czarni Radom
Mecz 22 AZS AGH Kraków – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Mecz 23 SMS PZPS Spała – Indykpol AZS Olsztyn
Mecz 24 KPS Siedlce – Asseco Resovia Rzeszów
Mecz 25 Exact Systems Norwid Częstochowa – PGE Skra Bełchatów
Mecz 26 MKS Będzin – Aluron CMC Warta Zawiercie
Mecz 27 Polski Cukier Avia Świdnik – Ślepsk Malow Suwałki
Mecz 28 Chemeko-System Gwardia Wrocław – LUK Lublin
Mecz 29 Lechia Tomaszów Mazowiecki – Projekt Warszawa
Mecz 30 WKS Wieluń – Legia Warszawa
Mecz 31 KPS STALPRO Joker Powiat Pilski – Jastrzębski Węgiel

Gospodarzami meczów 1/8 finału są zespoły z niższych klas rozgrywkowych lub wyżej sklasyfikowane w tabeli końcowej sezonu rozgrywkowego 2020/2021. W tej chwili nie jest jeszcze znane miejsce rozgrywania turnieju finałowego.

Źródło: PLS