PP: Rozlosowano pary 1/4 finału

W siedzibie Polskiej Ligi Siatkówki rozlosowano ćwierćfinałowe pary TAURON Pucharu Polski 2023. Przypomnijmy, że zagra w niej sześć najlepszych drużyn PlusLigi na półmetku fazy zasadniczej oraz dwie wyłonione z kwalifikacji z niższych lig. To już 66. edycja rozgrywek, których patronem i sponsorem tytularnym jest TAURON. Dotychczas najwięcej trofeów zdobyła drużyna Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która była najlepsza aż dziewięciokrotnie, w tym w trzech ostatnich edycjach. Drużyną, która przerwała jej serię, był Trefl Gdańsk, zwycięzca z 2018 roku, a wcześniej w 2015. Właśnie te drużyny zmierzą się w ćwierćfinale!

Oprócz ZAKSY i Trefla PlusLigę reprezentują: Aluron CMC Warta Zawiercie (1. miejsce na półmetku), Jastrzębski Węgiel (2.) Asseco Resovia Rzeszów (3.) oraz Ślepsk Malow Suwałki (6.). Z tego grona puchar zdobywały w zespoły z Rzeszowa (w 1975, 1983 i 1987 roku) oraz Jastrzębia-Zdroju, który aż siedem razy grał w finale, lecz wygrał tylko raz, w 2010 roku.

Według regulaminu, dwie najlepsze drużyny w PlusLidze były rozstawiono, co oznacza, że mogą na siebie trafić dopiero w finale. Trwają jeszcze kwalifikacje, które wyłonią dwóch ćwierćfinalistów z niższych lig. Pozostały w nich MKS Będzin, który zagra z Exact Systems Norwidem Częstochowa oraz CHKS Arka Chełm, niepokonany w 11. kolejkach lider drugiej grupy II ligi, którego rywalem będzie MKS Avia Świdnik.


Oto wyniki losowania TAURON Pucharu Polski (na pierwszym miejscu gospodarze)

MKS Będzin/Exact Systems Norwidem Częstochowa – Aluron CMC Warta Zawiercie

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trefl Gdańsk

Asseco Resovia Rzeszów – Ślepsk Malow Suwałki

CHKS Arka Chełm/MKS Avia Świdnik – Jastrzębski Węgiel

Przypomnijmy, że gospodarzem meczu ćwierćfinałowego będą drużyny z niższych lig lub – jeśli grają w PlusLidze – będąca wyżej w tabeli na półmetku rozgrywek. Finałowy turniej TAURON Pucharu Polski zostanie rozegrany w Krakowie 25 i 26 lutego 2023 roku.

Źródło: plusliga.pl