Puchar Polski obroniony przez ZAKSĘ!

Po raz trzeci z rzędu ZAKSA i Jastrzębski spotykają się w finałowym meczu o Puchar Polski. Ostatnie dwa finały były rozstrzygnięte na korzyść kędzierzynian. Do trzech razy sztuka? Zobaczcie jak przebiegał wielki finał walki o TAURON Puchar Polski 2022.

Spotkanie od początku udowadniało, że będzie zacięte. Gra toczyła się punkt za punkt do stanu 12:14, kiedy kontratak wykorzystał Śliwka, a w kolejnej akcji przewagę Zaksy powiększył blok na Fornalu. Zawodnicy grali na sporych emocjach, co było widoczne pod siatką, ale również powodowało popełnianie błędów w polu zagrywki – 17:19. Ważnego ataku nie skończył w kontrze Hadrava, przez co trener Gardini poprosił o czas – 19:22. Jastrzębski słabo prezentował się w ataku. Dłuższą wymianę zakończył Śliwka, więc piłkę setową miała Zaksa – 20:24. Blok Kaczmarka na Fornalu zamknął seta.

Szczęśliwym asem po siatce rozpoczął seta drugiego Smith, jednak chwilę później Huber zaatakował w aut – 1:1. Jastrzębski wyszedł na prowadzenie po ataku Hadravy – 4:2. Zaksa szybko odwróciła wynik, a po zagrywce Semeniuka było 4:5. Posypała się gra jastrzębian, którzy mieli problemy na przyjęciu, nie mogli również skończyć własnych akcji w ataku – 7:10. Przy stanie 10:15 Hadravę zastąpił Boyer. Kędzierzyn grał swoją grę, punktując w każdym elemencie – 14:18. Zaksa kontrolowała przebieg seta, a partię zakończył Smith atakiem przez środek.

Jastrzębianie w dalszym ciągu grali na bardzo słabej skuteczności ataku, do tego w ogóle nie funkcjonował blok. Po stronie Zaksy blok robił swoje, a i skrzydłowi kończyli ataki, do tego dobry mecz rozgrywał Huber – 4:6, 8:12. Kaczmarek kończył kolejne ataki, Zaksa nakręcała się własną grą, pewnie zmierzając po Puchar Polski 2022 – 10:14. Jastrzębski zupełnie nie miał punktu zaczepienia w tym meczu, grając po prostu słaby mecz, czego Zaksa nie wybacza. Pierwsza piłka meczowa była w górze po autowym ataku Hadravy. Spotkanie zakończył Janusz blokiem na Clevenot. Zaksa obroniła Puchar Polski.

Jastrzębski Węgiel – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (20:25, 15:25, 19:25)

Jastrzębski: Wiśniewski, Hadrava, Toaniutti, Clevenot, Macyra, Fornal, Popiwczak (L) oraz Tervaportti, Boyer, Cedzyński, Szymura, Baroti
ZAKSA: Kaczmarek, Janusz, Śliwka, Semeniuk, Smith, Huber, Shoji (L) oraz Kluth