Uroš Kovačević na dwa kolejne lata w Jurajskiej Armii!

Zawiercie
To wiadomość, na którą z pewnością czekali wszyscy kibice Jurajskich Rycerzy! Uroš Kovačević przedłużył kontrakt z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Serbski przyjmujący pozostanie w klubie na kolejne dwa lata.

Uroš Kovačević do Zawiercia trafił w 2021 roku i jest pierwszym Jurajskim Rycerzem z Serbii. Jego niesamowite umiejętności oraz ekspresja podczas ligowych meczów sprawiły, że błyskawicznie skradł serca kibiców. Przyjmujący (który w ostatnich meczach z konieczności występował jako rozgrywający) przedłużył kontrakt z Aluron CMC Wartą Zawiercie i będziemy mogli oglądać go w zawierciańskim klubie przez kolejne dwa lata.

– Uroš postanowił zostać z nami na dwa kolejne lata i to mówi samo za siebie. Wie już, jak klub funkcjonuje od wewnątrz, poznał całą zbudowaną wokół niego społeczność i postanowił, że chce być dalej jej częścią. Wierzy w to, co rok po roku sukcesywnie budujemy. Udowodnił, zwłaszcza w ostatnich meczach, że możemy na niego liczyć nawet w najtrudniejszych chwilach. Jego duch walki, serce do gry i postawa boiskowa tworzą archetyp Jurajskiego Rycerza – mówi prezes Aluron CMC Warty Zawiercie, Kryspin Baran.

28-letni Uroš Kovačević ma do tej pory na swoim koncie 17 meczów w PlusLidze. Serbski przyjmujący zdobył w nich 297 punktów, z czego aż 266 atakiem. Dołożył do tego 24 punktowe bloki i 7 asów serwisowych. Te statystyki dają mu obecnie trzecie miejsce w rankingu najlepiej punktujących zawodników ligi oraz pozycję wicelidera rankingu najlepiej atakujących. Zagrał też trzykrotnie w Pucharze Polski i zdobył łącznie 30 punktów.

W 20 rozegranych meczach aż pięciokrotnie był wybierany MVP. Jedną ze statuetek zdobył w ligowym rewanżu z Cuprum Lubin, który był prawdopodobnie najdziwniejszym spotkaniem w jego karierze. Z powodu problemów zdrowotnych Miguela Tavaresa i Maxiego Cavanny wystąpił w roli rozgrywającego i poprowadził swój zespół do wygranej 3:2.

– Naprawdę mi się tutaj podoba. Lubię żyjących tu ludzi, a w szczególności uwielbiam naszych fanów. Przed naszą publicznością gra się świetnie, więc jestem bardzo szczęśliwy, że mogę to powiedzieć: będę występować przed tymi wspaniałymi kibicami przez kolejne dwa lata – przyznaje Uroš Kovačević.

Uroš Kovačević
Urodzony: 6.05.1993 roku w Kraljevie (Serbia)
Pozycja: Przyjmujący
Wzrost: 197 cm
Zasięg w ataku: 340 cm
Zasięg w bloku: 320 cm
Kariera seniorska:

Ribnica Kraljevo (2003-2010)
ACH Volley Lublana (2010-2012)
Casa Modena (2012-2015)
Calzedonia Werona (2015-2017)
Al-Arabi Ad-Dauha (2016)
Itas Trentino (2017-2020)
Beijing BAIC Motor (2020-2021)
Aluron CMC Warta Zawiercie (2021- )

Źródło: Informacja prasowa