Żaliński nowym przyjmującym ZAKSY

Skład przyjmujących Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na sezon 2021/2022 został skompletowany. Do naszego zespołu dołączył, mający spore doświadczenie na plusligowych parkietach, 33-letni przyjmujący – Wojciech Żaliński.

Nasz nowy przyjmujący karierę siatkarską rozpoczynał w STS-ie Skarżysko Kamienna, debiut w zmaganiach najwyższej klasy rozgrywkowej zanotował w sezonie  2006/2007 roku w barwach Jadaru Radom (z którym rok wcześniej wywalczył awans do PLS). To właśnie w klubie z Radomia Wojciech Żaliński spędził najwięcej czasu (2005-2010 – Jadar Sport Radom, 2014-2019 – Czarni Radom), w międzyczasie broniąc barw AZS-u Politechniki Warszawskiej (2010-2012) czy Trefla Gdańsk (2012-2014). Ostatnie dwa sezony doświadczony przyjmujący spędził na Warmii i Mazurach, występując w barwach AZS-u Olsztyn. Teraz przed Wojtkiem kolejne wyzwanie.

Jak przyznał dołączenie do takiej drużyny jak Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jest jak spełnienie siatkarskich marzeń, dlatego też nad propozycją przejścia do zwycięzcy Ligi Mistrzów nie zastanawiał się zbyt długo. – Jestem w grupie tych zawodników, którzy na propozycję ZAKSY reagują błyskawicznie i wszystkie warunki dogadaliśmy chyba w godzinę. Argumentów przemawiających za było sporo. Cała otoczka wokół klubu powoduje, że wielu zawodników chciałoby tutaj grać. Kiedy dotarło do mnie, że to dzieje się naprawdę byłem naprawdę szczęśliwy. Na tamten moment nie kalkulowałem, liczyło się tylko to, żeby tutaj przyjść – podkreśliła nasz zawodnik, deklarując gotowość walki o najwyższe cele. –  Gra dla takiego zespołu to będzie dla mnie duże wyzwaniem i nowe doświadczenie. Co do rozgrywek pucharowych do tej pory moim jedynym doświadczeniem był Puchar Challenge (jakieś 10 lat temu) także Liga Mistrzów na pewno będzie dla mnie czymś nowym i bardzo chciałem się z tym zmierzyć – dodał Wojciech Żaliński.

Obok 33-letnie siatkarza na przyjęciu w kolejnym sezonie zobaczymy Kamila Semeniuka, Aleksandra Śliwkę i Adriana Staszewskiego. Nowy przyjmujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podkreślił, że wewnętrzna rywalizacja będzie dla niego dodatkową motywacją. – Zdaję sobie sprawę, że w takiej rywalizacji w klubie, jaka mnie czeka w ZAKSIE, jeszcze nigdy nie uczestniczyłem. Jest tutaj trzech przyjmujących, którzy wygrali Ligę Mistrzów – ja do nich dołączę i będę się starał jak najlepiej pracować, dać z siebie wszystko i udowadniać trenerowi, że mogę pomóc drużynie – dodał Wojciech Żaliński.

źródło: informacja prasowa