1/8MŚ: Polacy w ćwierćfinale!

Bezwzględnym faworytem tego spotkania byli Polacy, którzy awansowali do fazy pucharowej z pozycji lidera grupy, zaś Tunezja do końca “biła się” o awans, by ostatecznie zająć 16-te, ostatnie premiowane awansem miejsce w stawce. Każdy set stracony przez biało-czerwonych w meczu z tunezyjskim teamem byłby niespodzianką…

Polecamy pomeczowe rozmowy:
Bartosz Kurek – atakujący
Aleksander Śliwka – przyjmujący
Jakub Kochanowski – środkowy
Marcin Janusz – rozgrywający

Spotkanie rozpoczęła wyrównana gra, jednak kontra Kochanowskiego przez środek dała przewagę Polakom – 8:6. Blokiem złapany Kurek na skrzydle i tablica pokazywała remis 8:8. Przy zagrywce Bieńka biało-czerwoni wyszli na przewagę 15:13. Kolejnego asa dorzucił Janusz, a kilka akcji później Śliwka – 19:15. Na tureckim skrzydle dobrze prezentował się Bouguerra. Turcy mieli wielkie problemy z przyjęciem, tym razem zagrywki Kochanowskiego, przez co trener Giaccobe poprosił o czas – 21:16. Piłka setowa była w górze po ataku Bieńka przez środek, a partię zakończył Śliwka ciosem ze skrzydła.

Błąd ataku Kurka rozpoczął drugiego seta. Kapitan reprezentacji Polski jak do tej pory nie rozgrywał dobrego meczu, kończąc zaledwie jeden z ośmiu ataków. Blok na Bouguerrze, po chwili na Karamoslim i Polacy mieli korzystny wynik – 7:3. Podopieczni trenera Grbicia wrzucili kolejny bieg i pewnie powiększyli przewagę do 15:9, kontrolując przebieg gry. Kurek zdecydowanie poprawił skuteczność ataku. Tunezyjczycy mieli kłopot z przedarciem się w ataku, a po kolejnym bloku Polaków był stan 20:13. Piłka setowa była w górze po asie serwisowym Semeniuka. Partię zakończył Kaczmarek atakiem.

Trzeci set od początku był pod dyktando biało-czerwonych – 8:3. Polacy złapali przestój, co wykorzystali rywale i zniwelowali straty do stanu 11:9. Kontakt punktowy Tunezja miała po autowym ataku Kurka – 16:15. Niestety nie funkcjonowała w tej partii zagrywka Polaków, jednak rywale popełniali proste błędy, co pozwalało nam utrzymywać korzystny wynik. Punkt blokiem biało-czerwonych zmusił trenera gości do wzięcia czasu – 21:17. Bardzo długa wymiana zakończona atakiem Fornala z pipe’a dała wynik 22:18. Piłka meczowa dla Polaków była w górze po zepsutej zagrywce Ben Tahara, a spotkanie zakończył błąd ataku rywali. Tunezja tym samym odpadła z mundialu, zaś Polacy awansowali do ćwierćfinału.

POLSKA – TUNEZJA 3:0 (25:20, 25:15, 25:20)

Polska: Kurek, Śliwka, Kochanowski, Semeniuk, Janusz, Bieniek, Zatorski (L) oraz Kaczmarek, Łomacz, Fornal, Kłos, Kwolek
Tunezja: Kadhi, Ben Slimene, Karamosli, Nagga, Mbareki, Bouguerra, Korbosli (L) oraz Ben Tahar