Finał Pucharu Polski już w marcu!

Już 2-3 marca 2024 roku czeka na nas wyjątkowe święto polskiej ligowej siatkówki. W największej polskiej hali – TAURON Arenie Kraków – rozegrany zostanie turniej finałowy TAURON Pucharu Polski mężczyzn 2024.

Sprzedaż wejściówek na to wyjątkowe wydarzenie rozpocznie się już w grudniu 2023 roku.

Przypomnijmy, że Polska Liga Siatkówki i Miasto Kraków podpisali porozumienie, które oznacza że turnieje finałowe TAURON Pucharu Polski będą odbywać się w stolicy Małopolski aż do 2026 roku. Ostatni finał TAURON Pucharu Polski, rozgrywany w lutym 2023 roku w Krakowie, okazał się ogromnym sukcesem. Polscy kibice po raz kolejny udowodnili, że są zakochani w siatkówce. Wielki finał TAURON Pucharu Polski siatkarzy obejrzało w TAURON Arenie Kraków aż 11 815 widzów! To jest największa, rekordowa widownia meczu z udziałem drużyn klubowych w historii nie tylko tych rozgrywek. Poprzedni pucharowy rekord frekwencji wynosił 6800 widzów. Całe środowisko ligowej siatkówki ma powody do dumy, bowiem finały rozgrywek pucharowych wypadły znakomicie pod każdym względem.

Chcemy grać turnieje finałowe w największej hali w naszym kraju, przy wspaniałych kibicach, a Kraków chce wielkie imprezy, nic zatem dziwnego, że szybko doszliśmy do porozumienia. Chcemy także, by kibice mieli czas na zakup biletów, dlatego już wkrótce ruszymy z ich sprzedażą – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki.

Kraków w ostatnich latach bardzo mocno stawia na siatkówkę, na stałe gości tutaj Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, w wielkich imprezach gra reprezentacja Polski.

Bardzo się cieszę, że po raz drugi hala Tauron Areny wypełni się do ostatniego miejsca na ligowych zmaganiach, czyli finale Pucharu Polski Mężczyzn, który się odbędzie w Krakowie w dniach 2-3 marca – mówi Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Wielki finał TAURON Pucharu Polski w 2023 roku, choć tylko trzysetowy, dostarczył mnóstwa emocji, stał także na najwyższym światowym poziomie. Triumfowała w nim po raz czwarty z rzędu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która łącznie wywalczyła już dziesięć krajowych pucharów i zdecydowanie jest na prowadzeniu w tabeli wszech czasów.źródło: PlusLiga, fot. P. Sumara