Fornal: każdy z zawodników, z tyłu głowy miał spokój

Jastrzębski Węgiel pokonał pewnie Trefl Gdańsk w pierwszym meczu fazy play off. O komentarz pokusił się MVP spotkania, Tomasz Fornal

Szybki mecz na otwarcie play off, można powiedzieć łatwo, lekko i przyjemnie?

  • Po wyniku widać że to łatwy mecz, dobrze nam się grało. Każdy z zawodników, z tyłu głowy miał pewien spokój, może to wynikało z intensywności ostatnich tygodni. Przed nami jeszcze kilka spotkań, ale powinno być dobrze.

Plan został wykonany?

  • Jeżeli uda nam się wygrać i kolejny mecz, a taki jest nasz plan, to będzie super. Wtedy uda nam się osiągnąć założony cel.

Rozmontowaliście przyjęcie Trefla, a to nie należy łatwych zadań. Zagrywka była kluczowa?

  • Można powiedzieć, że w Treflu jest dwóch libero. Luke Perry gra bardzo dobry sezon, dodatkowo Jan Martinez w reprezentacji Argentyny też czasem gra na tej pozycji, więc ciężko jest ich czasem ustrzelić zagrywką. Nam się to w tym meczu udało i to na pewno może cieszyć. Mam nadzieję, że w kolejnym meczu powtórzymy to wszystko, co zrobiliśmy dzisiaj.

Jakie pułapki mogą czychać na was w drugim meczu?

  • Nie chcemy skupiać się na pułapkach ze strony Trefla, wolimy skupiać się na swojej siatkówce i wierzę w to, że w niedzielę zagramy na takim poziomie, że żadne pułapki rywali nie będą nam straszne.