Granieczny i Biniek – pierwszy zastąpił drugiego (wideo)

Przed sezonem 2022/2023 w drużynie Jastrzębskiego Węgla doszło do zmiany na pozycji drugiego libero. Szymona Bińka zastąpił młody, bo 17-letni wychowanek górniczej Akademii Talentów. Oboje przeżywali na swój sposób finałowy mecz – Maks z kwadratu dla rezerwowych, Szymon kibicując na trybunach.

Maksymilian Granieczny to jeden z największych talentów wyszkolonych w Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Dwa lata temu zadebiutował w rozgrywkach Ligi Mistrzów, w meczu turnieju kwalifikacyjnego Ligi Mistrzów z holenderskim klubem Draisma Dynamo Apeldoorn. Natomiast w listopadzie 2020 roku, w wyjazdowym meczu z Treflem Gdańsk, zanotował swój debiut w rodzimych rozgrywkach. Jako 15-latek był najmłodszym debiutantem w historii rozgrywek PlusLigi! Przed sezonem 2022/2023 Klub podpisał kontrakt z 17-letnim adeptem Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, a tym samym Maksymilian Granieczny stał się siatkarzem pierwszej drużyny Jastrzębskiego. Jak się okazało po kilku kolejnych miesiącach, w debiutanckim sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej siatkarzy, został mistrzem Polski. Zobaczcie co mówił po odebraniu złotego medalu Maks.

Pamiętacie Szymona Bińka i barwach Jastrzębskiego? Były libero górniczej drużyny zdobył z nią mistrzostwo (2021) i wicemistrzostwo (2022) kraju. Teraz, będąc siatkarzem Stali Nysa, przyjechał na mecz finałowy i dopingował byłych kolegów z drużyny. Jak przyznał, zupełnie inne emocje są kiedy jest się podczas takich meczów w kwadracie, a gdy się siedzi na trybunach. Rozmawialiśmy z Szymonem po ostatnim meczu finałowym PlusLigi.