Historyczny awans wrocławianek!

Czwarty półfinał rozpoczyna się od udanego ataku ze środka Kąkolewskiej 1:0. Pietersen punktuje na skrzydle 1:1. Kaczor zaskakuje rywalki sprytną kiwką 3:1. Autowy atak Leys z drugiej linii 5:3. As w wykonaniu Bełcik 7:7. Atom obejmuje prowadzenie i mamy pierwszą przerwę techniczną  7:8. Punktowy serwis Leys 11:10. Kaczor obija blok 12:13. Zaciętą akcję kończy autowym atakiem Pietersen 15:14.  Z drugiej piłki kiwa Bełcik 17:19. Pietersen zablokowana 20:21. Pyziołek nie przedziera się przez blok – piłka setowa dla ATOMU 21:24. Leys kończy pierwszą odsłonę skutecznym serwisem 21:25.

Łukasik skutecznie uderza ze środka 0:1. W kontrze radzi sobie Brinker 2:1. Kaczor blokuje Podolec 3:1. Kąkolewska uruchomiona na środku 6:2. Pierwsza przerwa techniczna przy stanie 8:4. Skuteczny atak Brinker wrocławianki prowadzą już 11:4. Kaczorowska psuje zagrywkę 16:7. Atak Mroczkowskiej nie do obrony 18:11. Pietersen kiwa w boisko, wcześniej dobrze w obronie wrocławianki 21:12. Piłka setowa dla Impelu 24:15. Wilson punktuje 25:17.

Kąkolewska rozpoczyna trzecią odsłonę od udanego ataku ze środka 1:0. Kiwa Leys 1:1. Mroczkowska skuteczna z drugiej linii 3:1. Kaczorowska blokuje atak Kaczor 5:5. Pierwsza przerwa techniczna 7:8. W kontrataku Konieczna 10:11. Nieporozumienie po stronie Impelu, druga przerwa techniczna 12:16. Kąkolewska nie do zatrzymania 14:18. Dirickx punktowym serwisem doprowadza do remisu 19:19. Na lewym skrzydle uruchomiona Konieczna 20:21. Wilson skutecznie w bloku – piłka setowa 24:23. Podolec zablokowana 25:23.

Pierwszy punkt wpada na konto Impelu 1:0. Kąkolewska bije obok bloku 2:0. Czas dla ATOMU 4:0. Pierwsza przerwa techniczna przy prowadzeniu wrocławianek 8:5. Wrocławianki ponownie na fali, Konieczna atakuje po bloku w aut 14:8. Leys nie radzi sobie z blokiem Impelu 16:8.   Impel zmierza po zwycięstwo 19:9 – zablokowana Molnar. Zdecydowany atak Koniecznej – piłka meczowa dla Impelu 24:14. Autowy atak sopocianek – 25:16.

W finale Chemik Police zmierzy się z Impelem Wrocław. Mistrzynie Polski zagrają o brąz z Tauronem MKS.

Impel Wrocław – ATOM Trefl Sopot  3:1  (21:25, 25:17, 25:23, 25:16)

MVP: Agnieszka Kąkolewska

Stan rywalizacji: 3-1 dla Impelu

Impel: Mroczkowska, Kąkolewska, Wilson, Brinker, Kaczor, Dirickx i Medyńska (L)

ATOM: Leys, Bełcik, Pietersen, Efimienko, Hill, Łukasik i Zenik(L)