Impel Wrocław górą

Siatkarki Impelu Wrocław pokonały w trzech setach ATOM Trefl Sopot.
Z wysokiego “C” pierwszą partię rozpoczęły wrocławianki. Skuteczne ataku wyprowadzały Mroczkowska i Kąkolewska. “Atomówki” nie były w stanie dorównać rywalkom. Pierwsza partia padła łupem Impelu. W drugim secie podobnie jak w pierwszym. Na pierwszej przerwie technicznej lepsze zawodniczki z Wrocławia (8:3). W szeregach ATOMU sporo roszad personalnych, na nic się one jednak zdają, ponieważ w tym secie górą również wrocławianki. Początku trzeciej partii to wyrównana gra po obu stronach siatki. Jednak to wrocławianki łapią wiatr w żagle i wychodzą na prowadzenie (15:11). Ekipa z północy stara się wyrównać stan rywalizacji. Lepsze w końcówce okazują się siatkarki Impelu i to one wygrywają całe spotkanie.

MVP: Katarzyna Mroczkowska

Impel Wrocław – Atom Trefl Sopot 3:0 (25:11, 25:13, 25:19)

Impel Wrocław: Mroczkowska, Kąkolewska, Dirickx, Wilson, Brinker, Kaczor, Medyńska (L)
ATOM Trefl Sopot: Leys, Bełcik, Pietersen, Efimienko, Hill, Łukasik, Zenik (L) oraz Molnar, Podolec, Radulović

Stan rywalizacji w półfinale-  2:1 dla Impelu Wrocław.

IV mecz obydwu drużyn odbędzie się we Wrocławiu we wtorek (8 kwietna) o godzinie 20:30.