MKS Będzin z awansem do PlusLigi

Tylko trzech spotkań potrzebowali siatkarze MKS-u Będzin, aby moc się cieszyć z wygrania TAURON 1 Ligi.

MKS Będzin awansował do PlusLigi! W finałowej rywalizacji będziński zespół okazał się lepszy od BBTS Bielsko-Biała, wygrywając pewnie trzy spotkania z rzędu, stosunkiem setów: 3:1, 3:0, 3:0. Ostatni mecz w Będzin Arenie oglądało aż 2500 kibiców.

• Cały sezon TAURON 1. Ligi możemy podsumować jednym słowem: dominacja. W fazie zasadniczej przegraliśmy tylko trzy spotkania, a play-off straciliśmy jedynie seta – powiedział Grzegorz Pająk, kapitan MKS-u.

Sezon 2023/2024 był zdecydowanie najlepszy w historii ligowej siatkówki w Będzinie. W fazie zasadniczej nasi siatkarze wypracowali rekordową liczbą punktów (80), na którą złożyło się aż 27 zwycięstw.

Teraz włodarzy czeka budowanie zespołu, który będzie w stanie powalczyć w PlusLidze. Wiadomo już, że dojdzie do zmiany trenera, ponieważ Wojciech Serafin, który wprowadził MKS do siatkarskiej ekstraklasy, oficjalnie potwierdził swoje odejście.

• Cieszymy się z awansu. Przyszły sezon na pewno nie będzie łatwy. Jak ja to widzę? Moja misja tutaj dobiegła końca. Naszym celem był awans do PlusLigi i zrobiliśmy to. Teraz w rękach włodarzy jest zadbać o to, by klub był w stanie się utrzymać – mówił Wojciech Serafin w rozmowie z Polsatem Sport.

Klub z Będzina wraza do PlusLigi po 3-letniej przerwie. Wcześniej występował w najwyższej klasie rozgrywkowej regularnie od sezonu 2014/2015, aż do sezonu 2020/2021, który to zakończył spadkiem do I ligi.