LM: Projekt bez szans

Projekt Warszawa na Torwarze podejmował rosyjskie Dinamo Moskwa w meczu grupy B Ligi Mistrzów. Stołeczna ekipa nie sprawiła niespodzianki, odnotowując kolejną porażkę.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry, jednak od stanu 11:11 sytuacja się diametralnie zmieniła i istniał już tylko zespół gości. Dobre ataki Semysheva, Pankova, nieskuteczny Projekt i odjazd rosyjskiej ekipy był znaczący. Dinamo pewnie wygrało partię i objęło prowadzenie w meczu.

Drugi set był kontynuacją poprzedniej partii. Dinamo pewnie grało na siatce, do tego polski team był nieskuteczny na siatce, a do tego popełniał błędy własne. Przyjezdni mocno wprowadzali również serwis, utrzymując pewne prowadzenie. W końcowej fazie ciężar ataku wziął na siebie Petković, wspomógł go Grobelny i nadzieje polskich kibiców zaczęły odżywać. Jednak przewaga gości okazała się nie do odrobienia w tym secie.

Na początku kolejnej odsłony meczu mocno w polu zagrywki zameldował się Pankov, ataki kończył Sokolov i Dinamo miało od początku kilka oczek zaliczki. W ataku dobre spotkanie rozgrywali Podlesnykh i Sokolov, którzy byli trudni do zatrzymania na skrzydłach. Rosjanie punktowali regularnie serwisem, powiększając przewagę, kontrolowali przebieg spotkania. Ekipa z Moskwy ma na koncie komplet pięciu zwycięstw i jest liderem tabeli grupy B. Projekt nie zwyciężył jeszcze meczu w tegorocznej Lidze Mistrzów, przez co swój udział w tych elitarnych rozgrywkach zakończy na fazie grupowej.

Projekt Warszawa – Dinamo Moskwa 0:3 (20:25, 23:25, 13:25)

Projekt: Trinidad, Wrona, Gałązka, Petković, Grobelny, Janikowski, Wojtaszek (L) oraz Blankenau, Superlak, Jaglarski
Dinamo: Podlesnykh, Pankov, Belogortsev, Sokolov, Likhosherstov, Semyshev, Kerminen (L0 oraz Dmitriev, Sventitskis, Baranov (L)