LM: Wiemy z kim zagrają polskie ekipy

Losowanie grup Ligi Mistrzów odpowiedziało na pytanie z kim zagrają polskie drużyny w prestiżowej Lidze Mistrzów. Trudne wyzwanie stoi przed obrońcą tytułu – Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

24 września w słoweńskiej Ljubljanie odbyło się losowanie grup siatkarskiej Ligi Mistrzów 2021/2022. W pierwszym koszyku znalazły się dwie włoskie oraz dwie rosyjskie ekipy oraz Mistrz Polski. A co przyniosło losowanie? Polską siatkówkę w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów reprezentowały będą trzy drużyny – obrońca tytułu, wspomniana ZAKSA, mistrz kraju – Jastrzębski Węgiel oraz Projekt Warszawa.

O ile jastrzębianie trafili do grupy przysłowiowych średniaków, ale walczaków. Grupowi rywale z Niemiec oraz Belgii nie narażą mistrzów Polski również na długie i mozolne podróże, z czego na pewno klub może być zadowolony.
Nie najgorzej trafili również stołeczni siatkarze. W grupie B, w której się znaleźli zdecydowanie faworytem jest rosyjskie Dynamo Moskwa. Poza tym ekipę trenera Anastasiego czeka wycieczka do Turcji oraz Belgii.
Najtrudniejsze zadanie zdecydowanie czeka zwycięzcę poprzednich rozgrywek Champions League, ZAKSĘ, która już w grupie zmierzy się z włoską Cucine Lube oraz rosyjskim Lokomotivem. Jak podkreśla Sebastian Świderski, prezes Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Mamy bardzo trudną grupę pod względem sportowym, a jeszcze trudniejszą logistycznie, ale lubimy takie wyzwania. W poprzednim sezonie udowodniliśmy, że nie boimy się nikogo i z każdym możemy walczyć jak równy z równym – skomentował losowanie.

Podział na grupy Ligi Mistrzów 2021/2022:

Grupa A:
Jastrzębski Węgiel (POL)
VfB Friedrischafen (GER)
Knack Roeselare (BEL)
Zwycięzca z kwal. meczu 27/28

Grupa B:
Dynamo Moskwa (RUS)
Ziraat Bankasi Ankara (TUR)
Greenyard Maaseik (BEL)
Projekt Warszawa (POL)

Grupa C:
Cucine Lube Civitanova (ITA)
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (POL)

OK Merkur MARIBOR (SLO)
Lokomotiv NOVOSIBIRSK (RUS)

Grupa D:
Zenit Sankt Petersburg (RUS)
Berlin Recycling Volleys (GER)
Vojvodina Nowy Sad (SRB)
Zwycięzca z kwal. meczu 29/30

Grupa E:
Sir Sicoma Monini Perugia (ITA)
Fenerbahce Stambuł (TUR)
AS Cannes Dragons (FRA)
Trentino Itas (ITA)

Inf. własna/Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle