LM: Wiemy z kim zagrają polskie zespoły

W Brukseli odbyło się losowanie grup CEV Champions League Volley 2023. Tym sposobem wiemy zkim zmierzą się polskie drużyny.

W rywalizacji mężczyzn, broniąca tytułu mistrzów i zwycięzców ostatnich dwóch sezonów, polska Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle znalazła się w grupie D, rozpoczynając w fazie grupowej walkę ze swoimi rywalami z dwóch ostatnich SuperFinałów, włoskim Trentino Itas.

W 4. rundzie Ligi Mistrzów po raz pierwszy weźmie udział kilka klubów, m.in. francuski Montpellier Volley UC, polski Aluron CMC Warta Zawiercie i belgijski Decospan VT Menen, a dwa dodatkowe miejsca zarezerwowane są dla drużyn z kwalifikacji. W losowaniu udział wzięło 18 drużyn.

Fot. CEV

W grupach drużyny rozegrają mecze każdy z każdym i zwycięzcy grup awansują bezpośrednio do ćwierćfinału LM. Natomiast pięć drużyn z drugich miejsc oraz najlepsza drużyna z trzecich miejsc rozegrają repasaże. Trzy zwycięskie zespoły z pojedynków repasażowych uzupełnią stawkę ośmiu ćwierćfinalistów. Pozostałe zespoły z trzecich miejsc w grupach przechodzą zaś do ćwierćfinału Pucharu CEV.

Mecze fazy grupowej rozpoczną się 8 listopada i potrwają do 25 stycznia 2023 roku. SuperFinał LM zaplanowano na 20 maja.

Wyniki losowania grup LM:
Gr. A
JASTRZĘBSKI WĘGIEL (POL)
VfB Friedrichshafen (GER)
Montpellier Volley UC (FRA)
Vojvodina NS Seme Novi Sad (SRB)

Gr. B
Berlin Recycling Volleys (GER)
ALURON CMC WARTA ZAWIERCIE (POL)
Halkbank Ankara (TUR)
Zwycięzca 3 rundy kwalifikacji (CLVM19/20)

Gr. C
Cucine Lube Civitanova (ITA)
Knack Roeselare (BEL)
Tours VB (FRA)
Zwycięzca 3 rundy kwalifikacji (CLVM 17/18)

Gr. D
GRUPA AZOTY KĘDZIERZYN-KOŹLE (POL)
Trentino Itas (ITA)
Decospan VT Menen (BEL)
CEZ Carlovarsko (CZE)

Gr. E
Sir Sicoma Monini Perugia (ITA)
SWD Powervolleys Duren (GER)
Ziraat Bank Ankara (TUR)
ACH Volley Ljubljana (SLO)

źródło: własne/CEV