LM: ZAKSA dała radę

W środowy wieczór na własnym parkiecie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle gościła zespół z Belgii. Początkowa faza meczu to słaba gra gospodarzy, kibice już powoli żegnali się z dalszymi rozgrywkami w Lidze Mistrzów, ale w trzecim secie ZAKSA się odrodziła i przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Początek pierwszego seta to zacięta walka punkt za punkt. Coś się zacięło w grze ZAKSY przy zagrywce D’Hulsta, wtedy goście odskoczyli na 3 punkty (12:15). Belgowie skutecznie atakowali i serwowali co pozwoliło im na spore prowadzenie (15:20). Seta zakończył serwisem w siatkę Chitigoi.

Drugi set dobrze rozpoczęła ZAKSA, która po skutecznych blokach prowadziła, 6:3. Trener Belgów prosi o czas i motywuje swoją drużynę do lepszej gry. Po przerwie goście szybko odrabiają starty. Doskonała gra Rotty’ego, poprowadziła KnacK Roeselare do zwycięstwa w secie, 19:25

Kolejną partię oba zespołu zaczynają od sporej ilości błędów w polu serwisowym i ataku. Bo stronie trójkolorowych coraz lepiej spisywał się Chitigoi. W szeregach gości dłużny nie pozostawał Rotty zarówno na zagrywce jak i w skutecznych atakach. Dobra zmianę w końcówce seta dał Korneliusz Banach, nominalny libero, drużyny ZAKSY, tym razem grający w przyjęciu wybronił atak rywali, szansę w kontrze wykorzystał Bartosz Bednorz (19:18). Gospodarze uwierzyli, że są w stanie pokonać rywali i szli za ciosem. Kaczmarek świetnie atakował, a Pashytski skończył seta skutecznym atakiem 27:25.

Po wygranym secie ZAKSA doskonale rozpoczęła kolejną partię. Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla mocno zagrywali, a dobra gra Bednorza pozwoliła na kilkupunktową przewag (9:5). Zaczął działać blok gospodarzy, który często zatrzymywał, do tej pory świetnie grającego, Rotty’ego. Problemy Belgów i skuteczna gra gospodarzy, pozwoliła na wygraną, 25:16.

W tie-breaku drużyna z Opolszczyzny nie pozwoliła sobie na błędy i od samego początku odskoczyła rywalom. Goście nie zamierzali się poddawać, Rotty skutecznie atakował i Knack Roeselare doprowadziło do remisu 11:11. Dobra zagrywka Chitigoia pozwoliła ZAKSIE na wyprowadzenie skutecznych kontrataków. Po bloku Bednorza na Rotty’m gospodarze prowadzili, 14:11. ZAKSA nie w pozostawiła przeciwnikom szansy i po ataku Bednorza wygrała mecz,15:12.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Knack Roeselare 3:2 (22:25, 19:25, 27:25, 25:16, 15:12)
MVP: Bartosz Bednorz
ZAKSA: Janusz (1), Kluth (1), Takvam (4), Smith (9), Chitigoi (17), Bednorz (26), Shoji (libero) oraz Kaczmarek (16), Pashytski (4) i Banach
Knack: D’Hulst, Coolman (13), Plaskie (18), Verhanneman (6), Treial (6), Rotty (31), Deroey (libero) oraz Wijkstra i Gonzalez (1)