LŚ: Ostatni dzień trzeciego weekendu – podsumowanie

Bułgaria – Serbia 2:3 (18:25, 21:25, 25:20, 25:22, 11:15)

Bułgaria:  Skrimov, Dimitrov, Nikolov, Sokolov, Yosifov, Aleksiev, Salparov (L) oraz Bratoev Valentin, Penchev, Kadankov

Serbia: Kovacevic, Petric, Jovovic,  Atanasijevic,  Podrascanin, Lisinac, Majsterovic (L) oraz Ivovic, Stankovic, Petkovic, Brdjovic

Gr. C:

Ostatni dzień trzeciego weekendu Ligi Światowej rozpoczął mecz Australii z Finlandią. Kibice w Canberra po raz drugi obejrzeli ciekawe widowisko. Rewanżowe spotkanie również zakończyło się w tie-breaku, ale tym razem ze zwycięstwa cieszyli się Finowie. Fińscy siatkarze bardzo dobrze czuli się w polu serwisowym, w którym zapunktowali siedmiokrotnie.  W drużynie australijskiej najlepszym punktującym był Thomas Edgar – 19 punktów.

Australia – Finlandia 2:3 (28:30, 25:19, 25:17, 21:25, 9:15)

Australia: Zingel, Roberts, Passier, Edgar, Peacock, White i Perry (L) oraz Sukochev, Smith, Williams

Finlandia: Tervaportti, Siltala, Seppanen, Sivula, Oivanen Matti, Lehtonen I Kouki (L) oraz Siirila, Oivanen Mikko, Mutka

W Belgii tamtejsza drużyna podejmowała reprezentację Kanady. W pierwszym secie gospodarze mocno musieli się namęczyć by pokonać rywali. Udało się dopiero przy stanie 33:31. W drugiej odsłonie Kanada była bezsilna wobec dobrze grających Belgów.  W ataku brylował Bram Van Den Dries, który na swoim koncie po drugim secie uzyskał 15 punktów – 25:12. W trzeciej partii do gry powrócili Kanadyjczycy,  którzy wygrywając przedłużyli swoje szanse w tym spotkaniu – 25:21. Belgowie pokonują w czwartym secie Kanadę 25:23.

Belgia – Kanada 3:1 (33:31, 25:12, 21:25, 25:23)

Belgia: Van Den Dries, Deroo, Depestele, Verhess, Van De Voorde, Verhanneman i Dejonckheere (L) oraz Coolman, Van Walle, Valkiers

Kanada: Perrin, Duff, Soonias, Simac, Schneider, Winters i Lewis (L) oraz Schmitt, Mcgovern, Verhoeff

Gr. D:

Niemcy – Francja 1:3 (25:19, 23:25, 20:25, 30:32)

Niemcy: Fromm, Kaliberda, Schops, Kampa, Collin, Andrei,  Steuerwald (L) oraz Zimmermann, Tille, Broshog

Francja:  Rouzier, Toniutti, Tillie, Le Roux, Le Goff, Marechal, Grebennikov (L) oraz Takaniko, Tuia, Sidibe

Argentyna – Japonia 3:0 (25:22, 26:24, 25:15)

Argentyna: Uriarte, Conte, Solé, Ocampo, Bengolea, Ramos, Garrocq (L) oraz Ramonda, Porporatto

Japonia: Shimizu, Koshikawa, Fukatsu, Fukuzawa, Fushimi, Yamauchi, Ide (L) oraz Shiraiwa, Dekita, Oh, Eto

Gr. E:

Początek pierwszej partii należał do drużyny holenderskiej. Pomimo pięciopunktowego prowadzenia Holendrzy roztrwonili przewagę, a na prowadzenie wysunęła się reprezentacja Portugalii 13:14. Po drugiej przerwie technicznej cztery oczka z rzędu zdobyli Portugalczycy i do samego końca nie dali odebrać sobie prowadzenia 22:25 – seta zakończył atakiem Marco Ferreira. W drugiej odsłonie Holendrzy od samego początku narzucili swój rytm gry i do samego końca dyktowali warunki Portugalczykom – 25:21. W trzecim secie triumfują siatkarze z Portugalii 25:23. Czwartego seta Holendrzy wygrywają 25:21 i doprowadzają do tie-breaka. Początek decydującego seta wyrównany 3:3. Po zmianie stron na tablicy widniał wynik 5:9 dla reprezentacji Portugalii. W ostateczności batalię wygrywa ekipa z Portugalii 15:10.

Holandia – Portugalia   2:3  (22:25, 25:21, 23:25, 25:21, 10:15)

Holandia: Abdel-Aziz, Van Bemmelen, Rauwerdink, Kooy, Koelewijn, Overbeeke i Jorna (L) oraz Diefenbach

Portugalia: Keller, Ferreira A., Oliveira, Jose, Sequeira, Rodrigues i Casas (L) oraz Ferreira M., Violas, Silva, Vieira